Historia O

Paulina Réage, Pauline Reage
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Książka Historia O
Książka Historia O
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Historia O nie należy do książek, które można czytać w autobusie - a już na pewno nie nadaje się do tego pierwszych 60 stron, mających rzadko spotykany ładunek erotyczny. Tytułowa bohaterka, O, to młoda kobieta, którą kochanek Rene zawozi do starego pałacyku w dzielnicy Roissy na przedmieściach Paryża. O trafia tam do tajnego stowarzyszenia o bardzo skomplikowanych regułach: nie wolno jej patrzeć w oczy żadnemu z mężczyzn, ani rozmawiać z żadną z kobiet. Musi nosić suknię z gorsetem, która odsłania jej piersi, skórzaną obrożę i mankiety. Wszyscy mężczyźni należący do stowarzyszenia mogą robić z nią, co im się żywnie podoba. Historia O była najchętniej czytaną w latach 60. współczesną powieścią francuską za granicą. Powieść znalazła się na liście największych bestsellerów XX wieku, którą Francja uczciła w 2004r.
Data wydania: 2004-12-17
ISBN: 978-83-89533-58-6, 9788389533586
Wydawnictwo: Mireki
Stron: 194
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak dobrze znasz siebie?

Powieść "Historia O" napisana przez Anne Desclos, która przyjęła pseudonim Pauline Reage została wydana w 1954 r. We Francji był to poniekąd odpowiednik naszej Michaliny Wislockiej, gdyż temat który porusza jest właściwie po dziś dzień bardzo delikatny i drażliwy. Wyobrażam sobie jak musiała zbulwersowac społeczeństwo francuskie w latach 50-tych ubiegłego wieku. Nic co ludzkie nie jest mi obce a jadnak. Pomimo, że główna bohaterka jest ulegla i wszystko przemawia za tym, że jest jej z tym dobrze mało kto w dzisiejszych czasach odbiera to jako normę. Seks jest seksem ale kiedy pojawia się pr... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@zooba
2019-11-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam

Jestem typową przedstawicielką podgrupy gatunku ludzkiego o nazwie “sfrustrowana mamuśka po czterdziestce”, więc nadszedł ten moment, żeby chwycić do ręki jakiś erotyk. „Greya” skreśliłam od razu, spotkania płonących konarów z jaskiniami rozkoszy ze starych Harlekinów też mało były pociągające, sięgnęłam więc po „Historię O”, podobno legendarną pozycję w swoim gatunku. W skrócie fabuła przedstawia się następująco: tytułowa O zostaje przekazana przez swojego kochanka do ekskluzywnego burdelu, w którym korzysta z jej ciała wielu mężczyzn, często w brutalny sposób. Wszystko dzieje się za przyzwoleniem O, która w oddaniu się innym widzi dowód swojej miłości do ukochanego René. To jednak nie wystarcza (w sumie nie wiem komu – O, René, czy autorce) i O przekazana jest dalej – ma służyć jako niewolnica seksualna innemu mężczyźnie, sir Stephenowi. Dalsze koleje losu są nieistotne dla atmosfery powieści. A ta jest wysoce odrealniona, czytałam ją jak baśń dla dorosłych. Prawdą jest, jak pisali inni czytelnicy, że postać O jest niewyraźna, lalkowata, nieprzekonująca. Godzi się na rozciągnięcie pełnej kontroli nad swoim ciałem i życiem, dla mnie jest zewnętrznie sterowalna do granic możliwości. Nie przypominam sobie żadnej decyzji, którą podjęła O. Absolutnie poddała się władzy mężczyzn, zgodziła się na tortury i okaleczanie. Nawet nie było mi jej żal, tak nierzeczywista była dla mnie O i jej otoczenie. Chyba zresztą autorka celowo tak poprowadziła fabułę, żebyśmy mieli wrażenie snu – w...

{} | link |
@Ayelet
@Ayelet
2015-04-06

Powieść łamiąca tabu nie tylko w czasach jej wydania, ale również obecnie. Jest to typ literatury erotycznej, które nie chce się przypodobać gustom czytelniczek, które pragną romantycznych uniesień. Niemniej polecam dla tych, którzy chcą odciąć się od świata BDSM znanego chociażby z trylogii o Grey'u. Polecam i zapraszam na sekslibris.pl

{} | link |
@Libro
2019-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Tanashiri
2019-11-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Erotyk Mistrzowie literatury
@kasandra
@kasandra
2013-12-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam
@karolinaLOL
@karolinaLOL
2011-12-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@natkawes
@natkawes
2010-08-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
MI
@Menibra
2010-03-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Historia O”- Paulina Réage

Książka Profesor Stoner
Profesor Stoner John Williams
{}8.6/10
Dziewiętnastoletni William Stoner opuszcza ubogi dom rodzicó...
Książka Człowiek w poszukiwaniu sensu
Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktor E. Frankl, Viktor E. Frankl
{}7.6/10
Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktora E. Frankla to jedna z ...
Książka Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
Pułapki myślenia. O myśleni... Daniel Kahneman
{}8.1/10
Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych ...
Książka Dlaczego życie płynie szybciej, gdy się starzejemy?
Dlaczego życie płynie szybc... Douwe Draaisma
{}7.5/10
"Pamięć autobiograficzna nie przedstawia szczególnie ważnego...
Książka Dlaczego Bóg nienawidzi kobiet?
Dlaczego Bóg nienawidzi kob... Ophelia Benson, Jeremy Stangroom
{}7.3/10
Poruszająca książka o drastycznych przypadkach stosowania pr...

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia O. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}