Imitacja szczęścia

Urbano Tavares Rodrigues
Książka Imitacja szczęścia
Książka Imitacja szczęścia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Spis rzeczy: - Imitacja szczęścia - Espirito - Ślub - Testament codzienny - Gorzka pamięć - Ruch - Palto Urbano Tavares Rodrigues (ur. 1923) jest autorem bardzo płodnym: w jego dorobku znajdziemy powieści, nowele, opowiadania, kroniki i krytykę literacką. Przy tak rozległej twórczości znajduje jeszcze czas na stalą współpracę z prasą i wykłady na Uniwersytecie Lizbońskim. Zbiór opowiadań zawartych w "Imitacji szczęścia" zdradza wpływ różnorodnych kanonów estetycznych. Koreluje to niewątpliwie z pewną obsesją obecności kultury francuskiej w literaturze portugalskiej, obecności, która u Tavaresa Rodriguesa budzi uczucia mieszane: fascynację i bunt. Wpływy wszelkich estetyk, jakie pojawiły się we Francji na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat, znalazły odbicie w jego twórczości, choć zawsze - lub prawie zawsze - ton nadaje realizm krytyczny oraz ostra krytyka społeczna, tak jak to ma miejsce w opowiadaniach, które prezentujemy polskiemu czytelnikowi. Świetny styl. ironiczny dystans, precyzyjna forma sytuują te opowiadania wśród wybitnych osiągnięć współczesnej prozy portugalskiej.  
Tytuł oryginalny: Imitação da felicidade
Data wydania: 1980-09-01
ISBN: 83-08-00256-0, 8308002560
Wydawnictwo: Literackie
Seria: Literatura Iberyjska
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 160

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Imitacja szczęścia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Imitacja szczęścia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}