Indywidualna broń strzelecka II wojny światowej

Witold Głębowicz, Tomasz Nowakowski, Roman Matuszewski
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Indywidualna broń strzelecka II wojny światowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Indywidualna broń strzelecka II wojny światowej" to encyklopedia prezentująca broń strzelecką wszystkich krajów uczestniczących w konflikcie. Przedstawiono szczegółowe opisy karabinów, karabinków, pistoletów maszynowych, pistoletów oraz rewolwerów. Szczególnie dużo miejsca poświęcono Polsce, gdzie zaprezentowano także uzbrojenie produkowane w zakładach konspiracyjnych.
Całość bogato ilustrowana fotografiami i rysunkami poszczególnych wzorów uzbrojenia. Zawarte w hasłach opisy budowy i działania broni, historia jej powstania i produkcji oraz cechy i oznaczenia fabryczne pozwolą Czytelnikowi wszechstronnie poznać poszczególne obiekty.
Data wydania: 2010-01-01
ISBN: 978-83-11-11804-1, 9788311118041
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 224
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Indywidualna broń strzelecka II wojny światowej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@piotr_osowski
2022-09-18
7 /10
Przeczytane 03. II Wojna Światowa

Bardzo przyzwoita publikacja. Broń strzelecka podzielona na "gatunki", a w ramach "gatunków" na kraje użytkujące. Autorzy zaprezentowali praktycznie wszystkie liczące się konstrukcje - z pominięciem jakichś karkołomnych wynalazków, które nigdy w większej ilości nie pojawiły się na placu boju. Mocną stroną tej książki jest fakt, iż jest polskiego autorstwa i odpadają błędy wynikające z kulawego tłumaczenia, co niestety w publikacjach tego typu się zdarza. Niestety muszę wspomnieć również o sporym mankamencie - zdjęcia. O ile można przymknąć oko na zdjęcia historyczne, często przedstawiające opisywaną broń w boju, to niestety zdjęcia rzutu bocznego broni wykonane współcześnie wołają o pomstę do nieba. Absolutny brak czytelności! Nie ma szans na przyjrzenie się detalom broni.

× 3 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Indywidualna broń strzelecka II wojny światowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl