Insurekcja warszawska 1794

Wojciech Kępka-Mariański
Książka Insurekcja warszawska 1794
Książka Insurekcja warszawska 1794
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Insurekcja warszawska to wydarzenie bez precedensu w historii Rzeczypospolitej. Po raz pierwszy areną walki stały się ulice miasta, po raz pierwszy u boku wojska do walki stanęła ludność cywilna. Trwające dwa dni powstanie okazało się masowym zrywem mieszkańców Warszawy, który świadczył o jej wielkiej niechęci do stacjonujących w Warszawie garnizonów rosyjskich. Powstanie okazało się nie tylko zwycięskie pod względem militarnym, ale również było istotne z punktu widzenia strategicznego. Bez znajdującego się w stolicy arsenału, los sił Kościuszki na południu Polski byłby przesądzony już w kwietniu lub maju.  
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-11-12258-1, 9788311122581
Wydawnictwo: Bellona
Seria: Historyczne Bitwy
Kategoria: Historia
Stron: 208
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Insurekcja warszawska 1794 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Insurekcja warszawska 1794. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}