Iwo Jima

Wojciech Zalewski, Paweł Tymiński
Książka Iwo Jima
Książka Iwo Jima
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

O godz. 9:02 na plażach Iwo Jimy wylądowała pierwsza fala de­santu. W ciągu 45 minut na plaży wyładowało się siedem batalio­nów piechoty morskiej i dwa pełne bataliony czołgów. Japończycy cały czas milczeli odpowiadając tylko sporadycznym ogniem. Ame­rykanie rozpoczęli wyładunek ciężarówek, broni przeciwpancernej, radiostacji, sprzętu sanitarnego oraz sprzętu pomocniczego dla umocnienia samych plaż. Na brzegu rozpoczęto budowę podjaz­dów, wyznaczanie dróg, tworzenie punktów sanitarnych. Wszystkie zadania zaplanowane na godz. 10:00 zostały wykonane. I nagle wyspa ożyła. Rozpoczął się ogień z góry Suribachi i z płaskowyżu Motoyama. Strzelało dosłownie wszystko, każdy wzgórek, każdy załom ziemi okazywał się doskonale zamaskowanym punktem oporu...  
Data wydania: 1993
ISBN: 83-86217-12-X, 838621712X
Wydawnictwo: Altair
Seria: Największe bitwy XX wieku
Kategoria: Historia
Stron: 50

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Iwo Jima? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Iwo Jima. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}