Jak lot gwiazdy : Józef z Nazaretu : sen, miłość i samotność : powieść

Ferruccio Ulivi
Jak lot gwiazdy : Józef z Nazaretu : sen, miłość i samotność : powieść
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Łącząc doświadczenie wybitnego pisarza z intuicją człowieka wierzącego Ferruccio Ulivi zagłębia duszę Józefa, cieśli z Nazaretu. Poruszą się w jego codziennym życiu. Opowiada jego historię. Historię męża prostego i sprawiedliwego, nieheroicznego Świętego, od lat młodzieńczych do zaślubin Maryi, od narodzenia Jezusa do wydania ostatniego tchnienia życia. Ulivi odnosi się z szacunkiem do egzegezy biblijnej, rozbija natomiast w proch popularne frazesy o dobroduszności, małomównej cierpliwości "starego" przybranego ojca. Od pierwszych stron powieści młody Józef pełen jest pokory, która wcale nie wyklucza dumy, namiętności, uczuć. Wie, że pochodzi z królewskiego rodu Dawida i czuje się powołany do opatrznościowej misji. Sny podobne do zjawień, podczas których Wysłannik utożsamia się z dawnym Królem Izraela zapowiadają mu zbawcze przeznaczenie. Jaki jest jednak, konkretnie, jego "charyzmat"? Zamiast się wyjaśnić, tajemnica potęguje się we wspólnym życiu, ożywionym głębokimi rozmowami z małżonką i z synem. Nieprzebyty dystans dzieli Józefa od Maryi i Jezusa. Oni nie należą do niego. Nie może ich do końca poznać, gdy tymczasem dla nich cieśla jest jak otwarta księga. Józef, odczuwając wobec nich żarliwą cześć, odnosi zarazem wrażenie, że obok niego żyje dwoje godnych uwielbienia, lecz nieugiętych "obcych". Dopiero na koniec jego miłość i samotność przeniknie promień prawdy.
Data wydania: 2000
ISBN: 978-83-85214-43-4, 9788385214434
Wydawnictwo: Oficyna 4K
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Jak lot gwiazdy : Józef z Nazaretu : sen, miłość i samotność : powieść aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak lot gwiazdy : Józef z Nazaretu : sen, miłość i samotność : powieść. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl