Jan Krzysztof. Tom 4

Romain Rolland
Książka Jan Krzysztof. Tom 4
Książka Jan Krzysztof. Tom 4
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tworząc „Jana Krzysztofa” stworzył Romain Rolland „powieść muzyczną”, której teorie sorfmułował jeszcze w roku 1890 pisząc m.in.: „Jak symfonia jest zbudowana na kilku tonach wyrażających jakieś uczucie, które się rozwija we wszystkich kierunkach, rośnie, opada w miarę rozwoju utworu – powieść muzyczna powinna być swobodnym rozkwitaniem uczucia, które byłoby jej duszą oraz istotą... Ale przede wszystkim powieściopisarz musi doświadczyć tego uczucia w całej jego głębi, a zatem być poetą”. Zapoczątkował on także tym dziełem rodzaj literacki zwany powieścią-rzeką, to jest cykle powieściowe przedstawiające życie całego pokolenie lub paru kolejnych pokoleń. Rodzaj ten znalazł w pierwszej połowie XX wieku wielu naśladowców.  
Tytuł oryginalny: Jean Christophe
Data wydania: 1988
ISBN: 83-205-3652-9, 8320536529
Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
Seria: Biblioteka Ludowa
Stron: 285

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Jan Krzysztof. Tom 4? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Jan Krzysztof. Tom 4. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}