Jan Kulczyk. Biografia niezwykła

Piotr Nisztor, Cezary Bielakowski
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Jan Kulczyk. Biografia niezwykła
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Najbogatszy Polak. Pozostawił majątek wart 15 mld złotych. Nawet najwięksi wrogowie z szacunkiem mówili o skali jego przedsięwzięć. Drapieżny kapitalista i hojny filantrop. Ikona transformacji polskiej gospodarki. Człowiek, który z upodobaniem kolekcjonował zarówno dzieła sztuki, jak i znajomości z możnymi tego świata. Hanna Suchocka radziła się go, czy ma objąć posadę premiera RP. Przyjmował go Donald Tusk. Do jego firmy zaglądał Marian Krzaklewski. Szczególne relacje łączyły go z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, do którego miał nieograniczony dostęp. Książka zawiera wypowiedzi Jana Kulczyka, których udzielił nam przed śmiercią w Wiedniu. Opowiada o drodze do bogactwa i zdarzeniach, bez których nie osiągnąłby swojej pozycji. Polemizuje z krytyką i zarzutami, jakie towarzyszyły mu odkąd zaczął zarabiać duże pieniądze. Po raz pierwszy opowiada o kulisach swoich największych inwestycji. Zdradza w kim upatrywał swojego największego wroga i kto mógł stać za nagraniami kelnerów. Osobiste relacje to najważniejsza część jego narracji. Bo jak lubił mawiać doktor Jan Kulczyk, interesy robi się z ludźmi, a nie z firmami.
Data wydania: 2015-11-04
ISBN: 978-83-8079-003-2, 9788380790032
Wydawnictwo: Fronda
Kategoria: Biografia
Stron: 400

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jan Kulczyk. Biografia.

9.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Sięgając po tą książkę spodziewałam się, że będzie taka jak wiele innych biografii. Miałam nadzieję, że więcej będzie o Janie Kulczyku prywatnie, jego życiu w domu, relacjach z bliskimi, z żoną, dziećmi - tego mi brakowało. Jest to książka na pewno nie dla mnie. Trochę czytałam ją na siłę, mając zawsze założenie, żeby nie zostawiać książki nieprze... {} Recenzja książki Jan Kulczyk. Biografia niezwykła

Moja opinia o książce

Opinie

@dyrcia7
2020-12-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@adamkicza
2020-01-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Przeczytane, Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Jan Kulczyk. Biografia niezwykła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl