Jan Kulczyk. Biografia niezwykła

Piotr Nisztor, Cezary Bielakowski
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Jan Kulczyk. Biografia niezwykła
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Najbogatszy Polak. Pozostawił majątek wart 15 mld złotych. Nawet najwięksi wrogowie z szacunkiem mówili o skali jego przedsięwzięć. Drapieżny kapitalista i hojny filantrop. Ikona transformacji polskiej gospodarki. Człowiek, który z upodobaniem kolekcjonował zarówno dzieła sztuki, jak i znajomości z możnymi tego świata. Hanna Suchocka radziła się go, czy ma objąć posadę premiera RP. Przyjmował go Donald Tusk. Do jego firmy zaglądał Marian Krzaklewski. Szczególne relacje łączyły go z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim, do którego miał nieograniczony dostęp. Książka zawiera wypowiedzi Jana Kulczyka, których udzielił nam przed śmiercią w Wiedniu. Opowiada o drodze do bogactwa i zdarzeniach, bez których nie osiągnąłby swojej pozycji. Polemizuje z krytyką i zarzutami, jakie towarzyszyły mu odkąd zaczął zarabiać duże pieniądze. Po raz pierwszy opowiada o kulisach swoich największych inwestycji. Zdradza w kim upatrywał swojego największego wroga i kto mógł stać za nagraniami kelnerów. Osobiste relacje to najważniejsza część jego narracji. Bo jak lubił mawiać doktor Jan Kulczyk, interesy robi się z ludźmi, a nie z firmami.
Data wydania: 2015-11-04
ISBN: 978-83-8079-003-2, 9788380790032
Wydawnictwo: Fronda
Kategoria: Biografia
Stron: 400

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jan Kulczyk. Biografia.

9.12.2020

Sięgając po tą książkę spodziewałam się, że będzie taka jak wiele innych biografii. Miałam nadzieję, że więcej będzie o Janie Kulczyku prywatnie, jego życiu w domu, relacjach z bliskimi, z żoną, dziećmi - tego mi brakowało. Jest to książka na pewno nie dla mnie. Trochę czytałam ją na siłę, mając zawsze założenie, żeby nie zostawiać książki nieprze... Recenzja książki Jan Kulczyk. Biografia niezwykła

Moja opinia o książce

Opinie

@dyrcia7
2020-12-08
5 /10
Przeczytane
@Adam84
2020-01-01
6 /10
Przeczytane Przeczytane, Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Jan Kulczyk. Biografia niezwykła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl