Japonia

Rossella Menegazzo
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Japonia
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Tom stanowi klucz do zrozumienia odizolowanego Imperium Wschodzącego Słońca, które było pierwszym krajem Dalekiego Wschodu przyciągającym tak wielką uwagę świata zachodniego. Pośród cywilizacji pozaeuropejskich Japonia stanowi jedną z najbardziej fascynujących mieszanin historii, religii, filozofii, sztuki i odwiecznych tradycji do dziś obecnych w społeczeństwie. Książka przedstawia okres od powstania społeczeństwa japońskiego do ery Edo, kiedy to Kraj Kwitnącej Wiśni otwarł się ku Zachodowi. Tak jak inne tomy tej serii kolejne rozdziały przedstawiają: życie codzienne, najważniejsze postacie historyczne, system społeczny i różne aspekty religii, np. kult śmierci. Ilustracje pokazują całe bogactwo japońskiej kultury: obiekty architektoniczne, maski, ubrania, biżuterię, jadeitowe figurki, porcelanę i wiele innych przedmiotów niemal nieznanych szerszej publiczności.
Tytuł oryginalny: Giappone
Data wydania: 2008-12-08
ISBN: 978-83-213-4578-9, 9788321345789
Wydawnictwo: Arkady
Seria: Leksykon: cywilizacje
Stron: 384

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Japonia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2019-12-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane ✈ Wymienione/Sprzedane Klimaty Orientu Historia/Fakty Historia/Fakty Religie / Wierzenia / Mitologie Religie / Wierzenia / Mitologie ✈ Wymienione/Sprzedane Kultura & Społeczeństwo Klimaty Orientu Kultura & Społeczeństwo

 Leksykony są dobrymi pozycjami do weryfikowania zjawisk, rzeczy, dat w danej kategorii. Można do nich zaglądać od czasu do czasu, by sprawdzić pojęcia lub coś sobie przypomnieć. Przy czym Rossella Menegazzo w swojej pozycji zastosowała układa chronologiczny, a nie alfabetyczny, więc nie koniecznie każdemu będzie łatwo trafić na interesujące go zagadnienie. Dla mnie jest to forma mniej przydatna niż się spodziewałam. Interesował mnie układ hasłowy, by móc odnaleźć się w meandrach kultury,sztuki i polityki Japonii w miarę szybko, gdy zajdzie taka potrzeba i będzie można coś na bieżąco zweryfikować, choćby podczas czytania przekrojowych pozycji z tej dziedziny. Zaglądałam do niej od dłuższego czasu i ostatecznie postanowiłam podsumować moją przygodę z tą publikacją. Najbardziej przydały mi się hasła dotyczące religii i świata zmarłych. Dla mnie ta część leksykonu wnosi rodzaj uporządkowanie w pojmowaniu opisywanego świata, po części dotyczącej władzy i życia publicznego, która wydaje się być za mało rozwinięta na polu zebranych haseł. 
 
 To co zasługuje na podkreślenie to doskonale opisane formy architektoniczne, rzeźby, malunki,ceramika. Nie znajdują się w osobnym dziale, ale uzupełniają treść haseł o władcach, politykach, panujących zasadach. Zatem tworzą całość przestrzenno-czasową i dają wyobrażenie o rzeczach powstających w konkretnym okresie, za panowania danych rodów. Obserwując zmieniające się tendencje w malarstwie czy architekturze dostrzegamy postęp, wy...

{}× 3 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Japonia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl