Jaruzelski: Życie paradoksalne

Paweł Kowal, Mariusz Cieślik
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Jaruzelski: Życie paradoksalne
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Jak to możliwe, że potomek zacnej ziemiańskiej rodziny stanął na czele Partii? Dlaczego wychowanek katolickiej szkoły zaangażował się w zwalczanie Kościoła? Czy osobiście odpowiada za ofiary Grudnia ‘70 i stanu wojennego? Czy naprawdę rozważałpopełnienie samobójstwa przed wprowadzeniem stanu wojennego? Jak wyglądało jego życie prywatne? Książka Pawła Kowala, znanego polityka i historyka, iMariusza Cieślika, cenionego publicysty, to próba odważnej, momentami zaskakującej interpretacji losów Wojciecha Jaruzelskiego. Człowieka, który przeżył kilkadziesiąt lat w głębokim rozdarciu, bo dla władzy zaprzeczył swoim korzeniom, wierze, tożsamości. Koszty decyzji, które podejmował, poniosło miliony Polaków. W pełnym paradoksów życiorysie przegląda się najnowsza historia Polski, która dla tak wielu okazała się tragiczna.
Data wydania: 2015-05-04
ISBN: 978-83-240-2700-2, 9788324027002
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Biografia
Stron: 416

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Jaruzelski: Życie paradoksalne? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@ryszpak
2019-12-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Biografie i autobiografie Historia najnowsza A.D. 2015

Moim skromnym zdaniem bardzo ciekawa pozycja. Biografia W. Jaruzelskiego to materiał na niejeden film i niejedną książkę. Oczywiście, kontrowersyjny film i kontrowersyjną książkę - tego się nie uniknie. Jak dziecko z tzw. dobrego domu, wychowanek marianów, zesłaniec syberyjski mógł stać się tym, kim się stał? Autorzy starali się być bezstronni, dowodzą tego rozmowy z działaczami opozycji, ale również i z Czesławem Kiszczakiem. Bardzo się ucieszyłem, że książka obejmuje też lata po stanie wojennym i czasy późniejsze. Brakowało mi tego w wywiadzie z prezydentem pióra Jana Osieckiego.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Jaruzelski: Życie paradoksalne. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl