José Salomé z Rosedalu

Arturo Azuela
Książka José Salomé z Rosedalu
Książka José Salomé z Rosedalu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jest to próba stworzenia powieści wiejskiej, a zarazem chęć zerwania z tym gatunkiem, który znany jest pod nazwą powieści kostumbrystycznej czy indianistycznej. Wrażliwość bohaterów, ich przemyślenia są rezultatem zżycia się z naturą, jej zrozumieniem i ustawicznej z nią walki. Częste retrospekcje głównego bohatera ukazują nam ścieranie się dwu światów: dzikiej przyrody i zwyciężającego ją człowieka, którego jednakowo pochłania i nurtuje podziw dla niej z jednej strony - i potrzeba zadawania jej ran z drugiej. Bohater nie jest tu ukazany w sposób tradycyjny, czyli jako ciemny i nieokrzesany chłop - jest to człowiek posiadający własną postawę życiową, doświadczenie i czystą, jak z owej przyrody zrodzoną, mądrość.  
Tytuł oryginalny: Un tal José Salomé
Data wydania: 1982
ISBN: 83-08-00664-7, 8308006647
Wydawnictwo: Literackie
Seria: Proza Iberoamerykańska
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 141

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka José Salomé z Rosedalu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka José Salomé z Rosedalu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}