Kamienne Kręgi Gotów

Alicja Breske, Zofia Breske, Jarosław Ellwart
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Kamienne Kręgi Gotów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Podziwiając gotyckie budowle czy też zwiedzając mauzoleum Teodoryka Wielkiego w Rawennie, mało kto myśli o kolebce Gotów, którzy nim podbili rzymską Europę, przez 200 lat mieszkali na Pomorzu, u ujścia Wisły. Kamienne kręgi – gockie cmentarze czy miejsca wciąż tajemniczych obrzędów, astronomiczne kalendarze czy też znaki służące do kontaktów z mieszkańcami gwiazd? Trudno dziś odpowiedzieć na wiele pytań związanych z Gotami. W tym vademecum zebraliśmy wiedzę na ich temat i nieco wskazówek dla turystów, którzy trafią do pomorskich kamiennych kręgów. Zaktualizowana i poszerzona wersja przewodnika, obejmuje także odkryte w 2015 roku cmentarzysko w Pławnie koło Czaplinka. Pomorze wciąż skrywa wiele tajemnic. Odkrywajcie je z nami...
Data wydania: 2018-01-01
ISBN: 978-83-7591-623-2, 9788375916232
Wydawnictwo: Region, Gdynia
Stron: 72
dodana przez: zacisze.wiedzmy

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kamienne Kręgi Gotów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@zacisze.wiedzmy
2021-06-21
6 /10
Przeczytane Posiadam Przeczytane 2021

"Kamienne Kręgi Gotów. Vademecum Krajoznawcze" Alicji i Zofii Breske oraz Jarosława Ellwarta jest to już V rozszerzone wydanie tej książki. Pani Zofia to mieszkanka Odrów i kustosz Rezerwatu, natomiast pan Jarosław Ellwart to autor przewodników po Kaszubach, Kociewiu i Borach Tucholskich oraz właściciel Wydawnictwa Region. Ich książka zawiera podstawową wiedzę na temat ludu Gotów, dotyczącą ich przybycia na nasze ziemie i ich wierzeń. Pokrótce opisane są wszystkie miejsca, w których odkryto do dziś Kręgi Gotów. Jest również zawarte najnowsze odkrycie w Pławnie koło Czaplinka z 2015r., na którym obecnie prowadzone są badania i nie jest na razie udostępnione dla turystów. Opisana jest też w ramach wstępu, historia ziem pomorza oraz zwyczaje i wierzenia Gotów, o których za dużo nie wiadomo. Wzmianka jest też o tym, iż przypuszcza się, że kręgi były miejscami, w których odbywały się rytuały uzdrawiania, ponieważ radiosteteci uważają je za miejsca mocy. Jest do tego fajna mapka z promieniowaniem. Wogóle, to każde opisywane miejsce ma tu swoją mapę z rozmieszczeniem kręgów i kurhanów. Są też mapki i opisy jak dojechać do danego miejsca. Na samym końcu znajduje się spis ważnych wystaw archeologicznych z Pomorza, z dokładnymi adresemi i nr tel. Książka napisana jest lekkimi i przyjemnym językiem. Nie ma tu żadnych zwrotów naukowych, za to jest krótko i na temat. Jest to podstawowe vademecum dla turysty z ogólną wiedzą i wskazówkami.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Kamienne Kręgi Gotów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat