Katoliccy teolodzy XX wieku. Od neoscholastyki do mistyki oblubieńczej

Kerr Fergus
Katoliccy teolodzy XX wieku. Od neoscholastyki do mistyki oblubieńczej
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Trudno wyobrazić sobie bardziej wiarygodną i równie zajmującą prezentację dorobku wieku tak przełomowego dla teologii Kościoła Zachodniego.
New Directions
Barwna i pouczająca książka, omawiająca losy - niejednokrotnie burzliwe, dokonania i spuściznę najważniejszych teologów XX wieku. Theological Book Review
Książka prezentuje analizę myśli najbardziej znaczących teologów ostatnich stu lat, dokonaną przez teologa powszechnie uważanego za najbardziej kompetentnego w tej dziedzinie i wnikliwego naukowca. Po prostu niezastąpiona!
Alan Torrance, St. Andrews University

Angielski dominikanin i teolog, Fergus Kerr, przedstawia postacie, które miały wpływ na kształt teologii katolickiej przed, w trakcie i po Vaticanum II. Wywody teologiczne wzbogaca o wątki biograficzne, przyprawione szczyptą humoru i wartymi zapamiętania ciekawostkami. Wiele miejsca poświęca modernizmowi i neoscholastyce. Nie upraszcza ani nie marginalizuje też trudnych problemów, jakie po Soborze Watykańskim II stanęły przed Kościołem.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7505-507-8, 9788375055078
Wydawnictwo: WAM
Seria: Myśl Teologiczna
Stron: 272

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Katoliccy teolodzy XX wieku. Od neoscholastyki do mistyki oblubieńczej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Katoliccy teolodzy XX wieku. Od neoscholastyki do mistyki oblubieńczej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl