Kielce. W pół drogi między stolicami

Kielce. W pół drogi między stolicami
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"W pół drogi ...Kraków od Warszawy dzieli dystans około 300 kilometrów. Niemal w połowie tej drogi, trochę bliżej Krakowa,leżą Kielce. Położenie między dwoma tak ważnymi centrami osadniczymi, cywilizacyjnymi i kulturowymi miało niewątpliwie duży wpływ na dzieje naszego miasta. Zarówno od strony Krakowa, jak i Warszawy napływali tu osadnicy, zwykle dla prowadzenia działalności gospodarczej. Kraków łączy z "Warszawą przez Kielce bardzo ważny szlak komunikacyjny. W 1934 r. w związku z realizacją bezpośredniego połączenia kolejowego Kraków Warszawa, kielczanie uzyskali możliwość, jak na owe czasy, szybkiego podróżowania do obydwu tych miast.Czynniki rozwoju Kielc zmieniały się w ciągu wieków. Obecnie pozytywne przemiany miasto zawdzięcza głównie walorom krajoznawczym i wypoczynkowym, a istotne znaczenie ma, jak dawniej, fakt bliskości Warszawy i Krakowa. Stolica Regionu Świętokrzyskiego jest atrakcyjnym miejscem turystycznym, a zimą - także liczącym się ośrodkiem narciarskim. Wynika to z lokalizacji miasta w morfologicznym obniżeniu doliny Kielecko-Łagowskiej, otoczonym przez wyniosłości starych gór, dochodzące do 400 m.n.p.m. Geologia i przyroda miasta ma charakter unikatowy; w jego granicach znajduje się pięć rezerwatów przyrody. Można tu prześledzić niemal całe dzieje geologiczne Polski."Fragment wstępu.
ISBN: 978-83-62509-09-6, 9788362509096
Wydawnictwo: Światowit

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kielce. W pół drogi między stolicami nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kielce. W pół drogi między stolicami. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl