KLIMT Życie i twórczość

Constanza Nieto Yusta, Genoveva Tussell
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
KLIMT Życie i twórczość
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Gustav Klimt (1862–1918), austriacki malarz i grafik, symbolista, współzałożyciel Secesji Wiedeńskiej, nigdy nie lubił mówić o sobie, zawsze odsyłał ciekawskich do swoich dzieł: „Ten, kto chce się czegoś o mnie dowiedzieć (…), powinien uważnie przyjrzeć się moim obrazom, i na tej podstawie próbować się zorientować, kim jestem i czego chcę”. Jego przepełnione złotymi ornamentami obrazy, nasycone erotyką i eksponujące wszelkie przejawy kobiecości, zarówno tej w rozkwicie, jak i po utracie urody, w połączeniu z fascynacją życiem i śmiercią doprowadziły do kulminacji, którą stał się „Pocałunek" – sztandarowe dzieło europejskiej secesji.  
Tytuł oryginalny: Gustav Klimt : Klimt
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-63550-03-5, 9788363550035
Wydawnictwo: SOLIS
Seria: Życie i Twórczość - Arkady
Kategoria: Albumy
Stron: 216
dodana przez: kazal_ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka KLIMT Życie i twórczość aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jatymyoni
2020-05-13
7 /10
Przeczytane Albumy Biografie, autobiografie, pamiętniki L. francuska 20 z mojej półki Malarze i malarstwo Dobra ksiązka

Moja przyjaciółka zrobiła mi ostatnio niespodziankę. Zadzwoniła i poprosiła żebym zeszła do skrzynki pocztowej. Okazało się, że w środku jest właśnie album jednego z moich ulubionych malarzy, Gustav Klimt. Miałam okazję w tamtym roku obejrzeć jego prace w Wiedniu. Zawsze oglądanie obrazów „na żywo”, gdzie można spojrzeć pod różnym kontem sprawia olbrzymią frajdę. Teraz miałam album z jego pracami. Gustav Klimt jest jednym z najbardziej znanych malarzy wiedeńskiej secesji. Mimo, że przez lata pracy twórczej malował w różnych stylach zawsze łączony jest z secesją. Nie tylko malował obrazy, ale też tworzył i projektował olbrzymie fryzy, które ozdabiały różne sale w Wiedniu, między innymi w Muzeum Historii Sztuki czy w Gmachu Secesji. Zaczyna się od dość suchego życiorysu z wykazami jego prac w danym okresie i nagrodami jakie zdobył. Brakowało mi jakiś smaczków, ciekawostek. Druga część ciekawsza, czyli artysta i jego dzieła. Otrzymujemy reprodukcje jego dzieł z opisami. Przy obrazach jest wyłącznie data jego powstania. Czyli musimy cofać się do pierwszej części , aby wiedzieć w jakim okresie życia i twórczości dane dzieła powstało. Jednak możemy prześledzić jak z latami zmieniał się styl malarza, które tematy powracały w już zmienionej formie. Możemy zobaczyć jak jego liczne podróże i fascynacje różnymi artystami, jak też ich dziełami wpływały na jego twórczość. Artysta mówi przez swoje dzieła, ale równie ciekawe jest to co inspirowało artystę do takiej właśnie t...

× 8 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka KLIMT Życie i twórczość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl