Koczownicy

Nenad Velickovic
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Koczownicy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Ta książka jest inna od innych książek o tej wojnie. Ani patetyczna, ani dramatyczna, ani obsceniczna, ani makabryczna. Veličković pisze o wojnie tak, jakby to było jeszcze jedno z doświadczeń, jeszcze jedno, nie wyjątkowe. Dlatego wciągają nas przede wszystkim perypetie rodziny, która bywa zmęczona, sfrustrowana, podzielona, zakochana... Na upartego można by zapomnieć o wojnie, która toczy się w tle; tyle że nagle od kuli snajpera ginie pies. A po drodze jest i o Serbach, i o Muzułmanach, i o Chorwatach, i o partyzantach Tity, i o kobietach, i o zdrowym żywieniu, i o prymitywizmie, i o oderwaniu intelektualistów od życia, i o zwykłej ludzkiej nienawiści oraz miłości. Dużo, jak na jedną książkę.
Tytuł oryginalny: Konačari
Data wydania: 2005
ISBN: 83-89755-25-4, 8389755254
Wydawnictwo: CZARNE
Serie: Inna Literatura, Inna Europa
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 296
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Nenad Velickovic Nenad Velickovic Nenad Veličković urodził się w 1962 roku w Sarajewie. Tu ukończył uniwersytet, tu mieszka i pracuje do dziś. Autor opowiadań i powieści (w sumie wydał sześć książek: trzy powieści, tom opowiadań i dwa zbiory tekstów satyrycznych), a także scenariuszy...

Pozostałe książki:

Koczownicy Sahib
Wszystkie książki Nenad Velickovic

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Koczownicy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@staszek89
@staszek89
2010-08-14
Przeczytane Domowa biblioteka

Wojna bałkańska jest ukazywany przez pryzmat młodej dziewczynki ,która tak de facto nie wiele widziała. Wszystko jest historyjkami całej rodziny i osób ,które wspólnie starają przetrwać wojnę w muzeum. Sama dziewczynka powtarza często ,że nie wie czy pisze dziennik czy opowiadanie. Nie opisują ogólnych problemów wojny ,tylko perypetie rodziny i osób mieszkający. Dziewczynka stara się zrozumieć ten kocioł. Te problemy pomiędzy Serbami, Muzułmanami, Chorwatami i partyzantami Tity. Jednak nie dostaje jednoznacznej odpowiedzi. Książka czasami bawi, czasami zastanawia. Jednak czyta się ją szybko i zapartym tchem ,bo rzadko autorzy pokazują wojnę w taki sposób. Jednak po książce Sahib można spodziewać się po autorze innego obrazu wojny ,innego jej opisania.

| link |
@broximona
@broximona
2010-09-23
8 /10
Przeczytane
@miirjam
@miirjam
2009-03-12
8 /10
Przeczytane
@Eilean
@Eilean
2008-09-11
10 /10
Przeczytane
@Pioropisz
@Pioropisz
2009-10-05
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Koczownicy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat