Koleją na wakacje. Wycieczki z klasą 5

Piotr Niesłony, Prof. dr hab. inż. Wit Grzesik, Marian Bartoszuk, Tadeusz Olszewski
Koleją na wakacje. Wycieczki z klasą 5
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Koleją na wakacje" to oryginalny przewodnik turystyczny po Europie dla wielbicieli kolejowych wojaży i tych, którzy chcą w ten sposób zacząć podróżować. Przewodnik prezentuje osiem tras, które biorą początek na stacjach granicznych Polski. W niebanalny sposób przedstawia zabytki, muzea, ciekawostki oraz sylwetki ludzi związanych z odwiedzanymi miejscami. Ten ilustrowany zdjęciami subiektywny zapis spostrzeżeń i wrażeń z podróży będzie inspiracją dla niekonwencjonalnych turystów, którzy pragną zobaczyć nie tylko obiekty zajmujące czołowe pozycje na turystycznych listach rankingowych, ale także te mniej znane, lecz nie mniej piękne i interesujące. Przewodnik "Koleją na wakacje" to: - Osiem starannie dobranych kolejowych tras turystycznych. - Praktyczne informacje dotyczące zakwaterowania i transportu, punktów it, lokalnych zwyczajów i przysmaków. - Ciekawostki historyczne, biograficzne, kulturalne. - Porywająca gawęda ukazująca zwiedzane miejsca z innej perspektywy. - Przewodnik, dzięki któremu Twoje wakacje będą niecodzienne i pełne wrażeń. Tadeusz Olszewski - poeta, krytyk literacki, dziennikarz turystyczny i wielbiciel podróży koleją. Jest m.in. autorem siedmiu tomików poetyckich, kilkuset recenzji i esejów, a także przewodników po Pradze, Turyngii i Harzu, reportażu podróżniczego "Pociągiem przez Europę", wyboru opowiadań "Bliżej słońca. Opowiadania turystyczne" oraz współautorem "Czaru polskich Kresów", czwartego tomu serii "Wycieczki z klasą".
ISBN: 978-83-60848-31-9, 9788360848319
Wydawnictwo: TELBIT

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Koleją na wakacje. Wycieczki z klasą 5? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Koleją na wakacje. Wycieczki z klasą 5. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl