Konik morski

Eric Carle
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Konik morski
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Czy wiecie, że niektóre ryby opiekują się swoimi dziećmi? Karmią je i chronią tak samo jak Wasi rodzice karmią i chronią Was. Ta książka opowiada właśnie o rybich rodzicach. A dokładniej – o tatusiach. Niech żyją tatusiowie!
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-63522-79-7, 9788363522797
Wydawnictwo: Tatarak
Stron: 34
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Eric Carle Eric Carle Amerykański projektant, pisarz i ilustrator książek dla dzieci. Jego najsłynniejszą książkę pt. Bardzo głodna gąsienica opublikowaną w 1969 roku można przeczytać w 62 językach. Od tego czasu Eric Carle zilustrował ponad 70 pozycji, z których większo...

Pozostałe książki:

Bardzo głodna gąsienica Konik morski Śnieżne marzenie Tato, zdobądź dla mnie Księżyc Biedronka Czy chcesz być moim przyjacielem? Kameleon Miś patrzy, dodruk Miś słucha Moja pierwsza książka o domach zwierząt Moja pierwsza książka o kształtach Moja pierwsza książka o liczbach Od stóp do głów Pajączek COUNT WITH THE VERY HUNGRY CATERPILLAR Draw Me a Star I Love Dad, with the Very Hungry Caterpillar LITTLE LEARNING LIBRARY(BOX) MY OWN VERY HUNGRY CATERPILLAR COLOURING BOOK Mixed-up Chameleon Moja pierwsza książka o kolorach Sleep Tight Very Hungry Caterpillar VERY HUNGRY CATERPILLAR S BUGGYBOOK
Wszystkie książki Eric Carle

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Konik morski nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@bargielita
@bargielita
2022-09-05
10 /10
Przeczytane

Życie zwierzat jest niezwykle barwne i zaskakujące.

Czy wiesz, że wśród koników morskich to tatusiowie rodzą potomstwo?
Samiec przyjmuje setki jajeczek, zapładnia i przechowuje w torbie lęgowej aby w określonym czasie już dojrzałe małe osobniki mogły poznawać świat.

Długo zastanawiałam się jak najwłaściwiej opisać rolę jaką niewątpliwie jest bycie tatą, ale myślę, że to jedna z tych książek w których nie potrzeba więcej słów.

Książka Erica Carley'a "Konik morski" to niezwykła historia o podwodnym świecie zwierząt. Wodne niebezpieczeństwa, tajemnica, bezkresne wody a w ich środku... samotny tata, konik morski, który odbywa najpewniej "zwyczajny" choć nie do końca spacer po dnie oceanu.

Historia nakreślona przez autora prowadzi przez niezwykle stworzona formę graficzną książki. Poza niewątpliwym urokiem, oryginalną kolorystyką i genialnym odbiciem faktury, książka posiada wzbudzające ciekawość półprzezroczyste strony, przy których wykorzystaniu możemy odkrywać kolejne żywe organizmy ukryte za skałami czy wodorostami lub ukryć dzielnego konika przed niebezpieczeństwem.

Treść ma także charakter edukacyjny, ponieważ w figlarny sposób uświadamia odbiorcę o sposobie, w jaki ryby bronią swoich młodych, oraz gdzie przechowują jajeczka!
Wiedziałeś, że tilapia przechowuje je w pysku?
A Iglicznia pod brzuchem?
A to wszystko robią rybi tatusiowie!

Ogromnie podoba mi się prostota przy jednakowej magii wydania.
P...

| link |
EP
@Elena_Pan
2020-12-24
10 /10
Przeczytane
@abdita
2019-11-23
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Konik morski. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl