Konsument na rynku europejskim

Konsument na rynku europejskim
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym, a konsumpcja jest ważną częścią codziennego życia każdego człowieka. Unia Europejska od 1 maja 2004 roku zyskała ponad 103 mln nowych konsumentów, a kolejne kraje, np. Ukraina, aspirują do członkostwa we Wspólnocie. Rynek wewnętrzny Unii Europejskiej, jak zauważa M. Konewa, komisarz europejski ds. ochrony konsumentów, liczy obecnie 493 mln konsumentów i byłby największym światowym rynkiem detalicznym z gospodarczego punktu widzenia. Rosnąca złożoność rynków detalicznych powoduje wzrost roli konsumentów i potrzebę ich ochrony. Integracja europejska, co doceniają kraje członkowskie i oczekują kraje aspirujące do Unii Europejskiej - poprzez zobowiązania do wdrażania zmian systemowych i dostosowań instytucjonalnych i legislacyjnych - przyspiesza wiele procesów, m.in. przeobrażenia na rynku dóbr i usług konsumpcyjnych, upowszechnianie unijnych standardów jakości i bezpieczeństwa produktów, a tym samym wpływają na poprawę jakości życia społeczeństw.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-60028-22-3, 9788360028223
Wydawnictwo: Instytut Badań Rynku Rynku Konsumpcji i Koniunktur
Stron: 184

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Konsument na rynku europejskim? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Konsument na rynku europejskim. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl