Kontynenty nr 1/2012

Redakcja kwartalnika Kontynenty, Andrzej Stasiuk, Wojciech Jagielski, Paulina Wilk ...
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Kontynenty nr 1/2012
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

kwartalnik o podróżach; "Kontynenty" to literatura podróży, osobiste relacje reporterów, fotografów i podróżników dobrze władających piórem i migawką, historie podróży i wielkich odkryć, wywiady, a także fragmenty najciekawszych, przygotowywanych do druku książek podróżniczych i reporterskich oraz zapowiedzi nowości wydawniczych z tego nurtu. W pierwszym numerze m.in.: "Zapiski mołdawskie" Andrzeja Stasiuka; "programowe" i osobiste wyznania Jacka Hugo-Badera o jego reporterskiej drodze; opowieść Wojciecha Jagielskiego o skandalach młodego Mandeli; wizjonerskie porównanie teraźniejszości Japonii z przyszłością Europy pióra Pauliny Wilk; fotografie i esej Marcina Kydryńskiego o Wietnamie; rozmowa z Colinem Thubronem - jednym z najbardziej uznanych na świecie pisarzy-podróżników, finalistą tegorocznych nagród im. Ryszarda Kapuścińskiego; reportaż Adama Wajraka o topiącej się Arktyce; Mariusza Zawadzkiego opowieść o opętaniu pewną tajemniczą mapą portugalską. Najważniejszym materiałem są nieznane portrety autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego, odnalezione w jego prywatnym archiwum.
Data wydania: 2012-05-25
Wydawnictwo: Agora
Kategoria: Czasopisma
Stron: 162

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kontynenty nr 1/2012? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Oktaryna
2020-02-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Niestety, po lekturze doszłam do wniosku że wolę reportaże zebrane w książce niż przypadkowe zbiory takie jak ten magazy. Dobitny dowodem na to jest, iż najlepszym reportażem okazał się fragment książki "Światoholicy". Najmniej podobały mi się teksty Jacka Hugo-Badera i Pauliny Wilk. Poziom literacki wysoki ale całość zbyt chaotyczna przez co nie do końca interesowało mnie co czytam.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Kontynenty nr 1/2012. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl