Krajobraz po życiu. Śladami Galicji. Opowieści o ludziach i miejscach

Barbara Gaweł
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Krajobraz po życiu. Śladami Galicji. Opowieści o ludziach i miejscach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Krajobraz po życiu to podróż w czasie po życiorysach, wydarzeniach i miejscach mało znanych lub całkiem nieznanych, a jeśli już znanych, tutaj pokazywanych z innej niż zwykle perspektywy. Autorka zabiera nas na wędrówkę poza utarte szlaki, po galicyjskich śladach wpisanych w krajobraz rozciągający się od Roztocza po Bieszczady. Opowieści to niezwykłe, niebanalne i zaskakujące, a jednocześnie przepełnione nostalgią oraz chęcią przywrócenia miejscom i ludziom należytej pamięci.
Bohaterami tej książki są m.in.: podkarpacki Nil, cesarz Antarktydy, Kennedy, który pojawił się kiedyś w Zbydniowie, niedoszły noblista Rudolf Weigl, genialny wynalazca Jan Szczepanik i nikomu nieznany Percy z Krosna, dzięki któremu można odbyć podróż w czasy, gdy Polska była jednym z potentatów w wydobyciu ropy naftowej na świecie. Pojawia się tu również pewna aktorka światowej sławy, jeden z przyjaciół malarza kubisty Marca Chagalla, a nawet słynny atleta, który kiedyś był, obok Ignacego Jana Paderewskiego, najbardziej znanym Polakiem w Ameryce.
Z lektury "Krajobrazu po życiu''' można się też dowiedzieć, co łączy Radomyśl Wielki z Hollywood, a Bieszczady z Grecją, Włochami i Egiptem, jak również dlaczego kilkoma mieszkańcami Rudy Różanieckiej osobiście zainteresowali się niegdyś Himmler, Churchill oraz de Gaulle. Oprócz tego znajdziemy tutaj jeszcze parę innych niebanalnych życiorysów i mniej znanych wydarzeń i miejsc. Wszystko opatrzone zdjęciami i oparte na bogatym materiale źródłowym.
Data wydania: 2019-09-10
ISBN: 978-83-283-4048-0, 9788328340480
Wydawnictwo: Editio, Helion
Stron: 194
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Barbara Gaweł Barbara Gaweł jest absolwentką filologii szwedzkiej i podyplomowych studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od wielu lat pracuje w agencji reklamowej. Wcześniej dziennikarka (swoje artykuły publikowała m.in. w krakowskim „Czasie”, rz...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Krajobraz po życiu. Śladami Galicji. Opowieści o ludziach i miejscach nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@ReginaCatta
2020-06-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 😻Moje naj... Przeczytane w T. Galicya Mieszka ze mną Wyprawa w przeszłość miasta Półka M

Barbara Gaweł przewodzi wyprawie po miastach i miejscowościach Galicji. Szuka w nich śladów przeszłości. To, co znajduje się tam teraz, to krajobraz po. Po życiu, które kiedyś tu tętniło.
Wspomina ludzi, którzy stąd właśnie, z tej Galicji poszli w świat i o których słyszeliśmy, bądź czytali, nie tylko w podręcznikach, a jeśli nie, to powinniśmy byli i należałoby ewentualne braki nadrobić, bo warto o nich cokolwiek wiedzieć.

I tak, Pani Barbaro, to prawda, każdy ma swoją krainę dzieciństwa, do której wraca.
I cudownie było czytać o Galicji w czasie pobytu w tejże.

{}× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Krajobraz po życiu. Śladami Galicji. Opowieści o ludziach i miejscach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe