Krakowiaczek, krakowiak. Zaśpiewaj, zatańcz i pokochaj. Nowe wiersze, tańce i piosenki o Krakowie

Romualda Ławrowska, Zbigniew Nowak
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Krakowiaczek, krakowiak. Zaśpiewaj, zatańcz i pokochaj. Nowe wiersze, tańce i piosenki o Krakowie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka z nutami przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Może stanowić doskonały materiał dla nauczycieli szkół muzycznych i ogólnokształcących oraz instruktorów pracujących w domach kultury, a także wychowawców i rodziców. Szczególną rolę może odegrać w życiu rodzin i zespołów polonijnych.
 
 W tomiku zamieszczono piosenki i wiersze naszego autorstwa o tematyce związanej z Krakowem. Piosenki posłużą zarówno do śpiewania, jak i tańczenia — do poznawania charakterystycznych rytmów synkopowanych, tempa, dynamiki i energii krakowiaka, a także łączenia melodii krakowskich z tradycyjnymi figurami i krokami tanecznymi w łatwych układach choreograficznych.
 
 Dzieci otrzymują szansę poznania — często zabawnie przedstawionych — znanych miejsc, realiów i tradycji Krakowa, takich jak: Planty, Wawel, Stary Kleparz, Błonia, wesele krakowskie, smok wawelski, lot balonem, wielkanocny festyn Emaus, Wianki (tradycyjna impreza pełna muzyki i tańca, odbywająca się corocznie w noc świętojańską nad Wisłą), kopce. Proponowane przez nas piosenki i wiersze sprzyjają przybliżaniu dzieciom wiedzy historycznej i kształtowaniu u nich postawy patriotycznej. Książka jest bogato ilustrowana, co stanowi jej dodatkowy walor. 
Data wydania: 2019-05-18
ISBN: 978-83-8095-627-8, 9788380956278
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza IMPULS
Stron: 80
dodana przez: oficynaIMPULS

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Krakowiaczek, krakowiak. Zaśpiewaj, zatańcz i pokochaj. Nowe wiersze, tańce i piosenki o Krakowie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@oficynaIMPULS
2019-05-16
9 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Krakowiaczek, krakowiak. Zaśpiewaj, zatańcz i pokochaj. Nowe wiersze, tańce i piosenki o Krakowie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl