Ksiądz Jerzy Popiełuszko

Tomasz Wiścicki, Ewa K. Czaczkowska
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Ksiądz Jerzy Popiełuszko
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Zagadka śmierci księdza Jerzego wciąż nie do końca wyjaśniona... Autorzy zgromadzili ogromny i niezwykle ciekawy materiał dotyczący życia księdza Jerzego, okoliczności jego śmierci, procesu morderców i kultu charyzmatycznego kapłana i skarbnika Solidarności. O człowieku, który był „inny niż wszyscy, choć taki swój”, opowiadają najbliżsi, duchowni, parafianie, przyjaciele. Rzetelna, mądra i wyważona książka jest zarazem pasjonującą kroniką wielkiej wojny ideologicznej, prowadzonej z Kościołem przez cały czas istnienia PRL, której ksiądz Jerzy stał się ofiarą. Wydanie uzupełnione o wyniki najnowszych badań i dodatkowe informacje.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-247-1536-7, 9788324715367
Wydawnictwo: Świat Książki
Seria: Album
Stron: 416
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Tomasz Wiścicki Tomasz Wiścicki
Urodzony w 1961 roku w Polsce
Studiował prawo i historię na Uniwersytecie Warszawskim oraz katolicką naukę społeczną w Versoix koło Genewy. Publicysta, stały współpracownik WIĘZI. Pracuje w Muzeum Historii Polski. Współautor książek Ksiądz Jerzy Popiełuszko (z Ewą Czaczkowską) i...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Biografia

9.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Niezłomny i gorliwy kapłan był traktowany jako wróg Polski Ludowej. Komuniści widzieli w nim zagrożenie, ponieważ charyzmatyczny duchowny gromadził wokół siebie tłumy. Ponadto, miał na nich ogromny wpływ. Z czasem wojna z Kościołem katolickim obróci się przeciwko władzy. Ale na to jest jeszcze za wcześnie. Ideologia marksistowsko- leninowska prze... {} Recenzja książki Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Wiara, nadzieja, miłość. Biografia błogosławionego

@ladymakbet33@ladymakbet33 {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@Anna30
2020-10-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Książka pt.'' Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Wiara. Nadzieja, Miłość'' wyszła spod pióra znanych historyków Ewy K. Czaczkowskiej i Tomasza Wiścickiego. To obszerna i szczegółowa biografia błogosławionego księdza – męczennika.

W tę opowieść autorzy wpletli bardzo dużo wspomnień rodziny księdza, kolegów, znajomych, współpracowników i przełożonych. Mottem życiowym dla niejednego czytelnika mogą być słowa, które ksiądz Jerzy wpisał w książce podarowanej Grażynie Miłosz: ''Nie żyj poniżej tego, co w nas najlepsze''. (ze wspomnień).

Autorom udało się stworzyć wierny obraz tej charyzmatycznej postaci, z jej słabymi i mocnymi stronami, niczego nie tuszując, ani nie pomijając. Wszystkie fakty z życia księdza są skrupulatnie udokumentowane. Bardzo szczegółowo opisane jest uprowadzenie księdza, przedstawione są różne hipotezy na temat okoliczności Jego śmierci i motywów tej zbrodni.

Autorzy odsłonili przed czytelnikiem wiele skomplikowanych kwestii związanych ze śledztwem oraz z wymierzeniem kar zabójcom księdza Popiełuszki.

W ostatnich rozdziałach książki przedstawili różne formy kultu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, świadectwa cudów doznanych za Jego wstawiennictwem oraz dotychczasowe kroki poczynione w kierunku kanonizacji.

Książka ma twardą oprawę, zawiera 560 stron, Wydawnictwo Edipresesse Książki, 2017.

Na okładce zamieszczono zdjęcie księdza Popiełuszki.

Za każdym razem, gdy sięgałam po tę książkę lub gdy...

{}× 6 | link |
@ladymakbet33
2021-01-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ksiądz Jerzy Popiełuszko. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe