Książę Władysław Opolczyk Fundator klasztoru Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie

Marceli Antoniewicz
Książę Władysław Opolczyk Fundator klasztoru Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

?W maju 1401 r. zakończył życie doczesne książę opolski Władysław II, potocznie nazywany Opolczykiem. Sześćsetna rocznica ożywiła zainteresowanie postacią opolskiego Piasta, który na kartach piśmiennictwa historycznego opisywany bywa najczęściej w ciemnych barwach. Rocznica śmierci księcia Władysława zwróciła uwagę współczesnej generacji historyków na potrzebę ponownego, bardziej pogłębionego zbadania jego roli dziejowej na tle skomplikowanych procesów politycznych w Europie Środkowej drugiej połowy XIV w. [...]
Udostępniając szerszemu gronu Czytelników zbiór studiów będących pokłosiem częstochowskiej sesji naukowej z grudnia 2001 r.? pozostaje wyrazić nadzieję, iż publikowane teksty w sposób możliwie obiektywny przybliżą postać Fundatora jasnogórskiego klasztoru na tle realiów epoki, w której przyszło mu działać. Oprócz wzbogacenia wiedzy o faktach, ponownym krytycznym omówieniu najważniejszych poglądów wyrażanych w piśmiennictwie historycznym mamy nadzieję, że publikowane referaty przyczynią się do lepszego poznania kontrowersyjnego Księcia i sprowokują do dyskusji owocującej dalszym postępem badań".
Z Przedmowy
ISBN: 978-83-7181-454-9, 9788371814549
Wydawnictwo: DiG

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Książę Władysław Opolczyk Fundator klasztoru Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Książę Władysław Opolczyk Fundator klasztoru Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl