Księga Mazur

Fritz Skowronnek
Księga Mazur
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

. “Księga Mazur” jest w jego twórczości książką “graniczną”, gdzie “mazurski” wizerunek Mazur przeplata się z rosnącą arogancją wobec sąsiadów, głównie Polaków. Taki sposób myślenia ukształtował wizerunek polsko-niemieckiego pogranicza całego pokolenia czytelników książek Skowronnka.Dotychczas jego książki i opowiadania nie były tłumaczone na język polski. Prezentowany tom zawiera głównie teksty z książki “Masurenbuch” (Księga Mazurów) uzupełnione o inne ważne szkice z twórczości pisarza, wśród których szczególnym rarytasem jest spolszczona wersja jednego z mazurskich opowiadań.Nie znając Skowronnka, nie odkrylibyśmy ważnej sfery mentalnego i obyczajowego świata Mazurów i chociażby dlatego warto czytać “Księgę Mazur”.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-89233-00-4, 9788389233004
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa "Borussia"

Autor

Fritz Skowronnek Fritz Skowronnek Autor był najpopularniejszym pisarzem mazurskim. Urodził się w podgołdapskich Szujkach, dorastał w ełckiej Szybie i Ełku. Pracował jako dziennikarz w gazetach berlińskich.Jego książki po raz pierwszy w masowym nakładzie (ponad 500 tys. egzemplarzy) ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Księga Mazur nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Księga Mazur. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl