Księgi Bestii czyli Eseje filozoficzne Aleistera Crowleya

Aleister Crowley
Księgi Bestii czyli Eseje filozoficzne Aleistera Crowleya
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Aleister Crowley znany jest przede wszystkim ze swej charyzmatycznej, kontrowersyjnej osobowości, która zapewniła mu w latach dwudziestych XX wieku tytuł "Najgorszego człowieka na świecie". Między innymi z tego względu niewiele osób wie, że pod fasadą "czarnego maga", "narkomana" i "rozpustnika" deprawującego chłopców i dziewczęta krył się mól książkowy i niebagatelny myśliciel, który ku swemu "nieszczęściu" wziął sobie do serca nietzscheańską dewizę: "Żyj niebezpiecznie!". Ów niepokorny mistyk, którego podstawową bronią magiczną był sceptycyzm, w sposób bezlitosny rozprawiał się z dogmatami religii i filozofii, pozostawiając tym samym swój własny, unikalny wkład nie tylko w dwudziestowiecznym okultyzmie, lecz i w dziejach ludzkiej myśli. Został za to okrzyknięty apokaliptyczną "Bestią"; epitet ten mu schlebiał, gdyż odzwierciedlał jego pragnienie zmiany otaczającego go świata. Zgromadzone w tym tomie eseje dotyczą szerokiego spektrum crowleyowskiej myśli, od magii i mistyki, poprzez odmienne stany świadomości, aż do sceptycyzmu.
Data wydania: 2000
ISBN: 83-913114-3-0, 8391311430
Wydawnictwo: FOX
Kategoria: Ezoteryka
Stron: 366

Autor

Pozostałe książki:

Magija w teorii i praktyce Joga Krótkie eseje o prawdzie Atlantyda Zaginiony kontynent Księga Prawa
Wszystkie książki Aleister Crowley

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Księgi Bestii czyli Eseje filozoficzne Aleistera Crowleya? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Księgi Bestii czyli Eseje filozoficzne Aleistera Crowleya. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl