Kultura Syryjska we wczesnym średniowieczu

Nina Pigulewska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Kultura Syryjska we wczesnym średniowieczu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka N. W. Pigulewskiej Kultura syryjska we wczesnym średniowieczu (IV-VIII w.) miała być podsumowaniem wieloletnich badań autorki nad kulturą Syryjczyków i ich wkładem do kultury powszechnej. Niestety, śmierć nie pozwoliła jej ukończyć dzieła w tym kształcie, jaki sobie pierwotnie zaplanowała. O zamierzeniach autorki odnośnie do treści przyszłej książki mówi nam jej plan sporządzony w 1965 r., gdy przystępowała do pracy. Znaleziony w dokumentach pośmiertnych zamieszczony został jako aneks na końcu książki. Uczniowie N. W. Pigulewskiej uznali, iż pozostawiony przez autorkę tekst zasługuje na publikację.

Autorka stara się w swej książce określić poziom rozwoju kultury syryjskiej, stopień jej upowszechnienia w ówczesnym społeczeństwie oraz poziom wykształcenia i zakres wiedzy wśród Syryjczyków. Podkreśla szczególną rolę Syryjczyków jako pośredników przekazujących odkrycia naukowe i wartości kultury między Wschodem a Zachodem. Syryjczycy udostępnili arabskiemu Wschodowi dorobek antycznej kultury i nauki zapoznając Arabów z dziełami Platona, Arystotelesa, Hipokratesa czy Galena. Wnieśli także swój oryginalny wkład w rozwój kultury światowej. Teorię uzupełniali praktyką, działając jako doskonali lekarze, farmaceuci czy alchemicy.

W wydaniu Polskim wzbogacono książkę o nowe ilustracje, zestaw map i bibliografię, które mają pomóc polskiemu czytelnikowi w lekturze tej ciekawej książki.
Tytuł oryginalny: Культура сирийцев в Средние века
Data wydania: 1989-09-01
ISBN: 83-211-0989-6, 8321109896
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Kategorie: Średniowiecze, Historia
Stron: 310

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kultura Syryjska we wczesnym średniowieczu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Klementynka
2021-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane średniowiecze

Cytaty z książki

O nie! Książka Kultura Syryjska we wczesnym średniowieczu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl