Kulturalna zawierucha

Grażyna Górnicka
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Kulturalna zawierucha
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Bez przyjaźni i pasji życie staje się nudne.

Niezawodny sposób na uleczenie złamanego serca? Podróż do Barcelony! O wyjątkowych zaletach tego miejsca wkrótce przekona się pewna trzydziestoletnia Polka, która pragnie jak najszybciej zapomnieć o bolesnym rozstaniu. Podczas jednego z koncertów jazzowych, odkrywa na ścianie barcelońskiej restauracji znajome obrazy z Polski, które wiele lat temu zostały skradzione. Postanawia, że dostarczy je z powrotem do swojej ojczyzny, w czym mają jej pomóc dwaj miejscowi muzycy i ich piesek rasy Chihuahua.

– Tak, dobrze zgadłeś. Mam problemy, ale nie z kamerką ani z kasą, tylko z moim wyglądem, a właściwie to z całym moim nieszczęśliwym żywotem.

Zdałam mu gruntowną relację z zajścia i zapłakałam żałośnie nad swoim smutnym losem, na co on bez choćby jednej sekundy zastanowienia zaproponował:

– Przyjeżdżaj do Barcelony. Zostaw to wszystko. Nabierz dystansu. Zapomnij. Oferuję ci pokój z pełnym wyżywieniem, święty spokój i relaks z kieliszkiem katalońskiego wina w dłoni. Oferta nie obejmuje ramienia do wypłakania się. Nie jest ono wliczone, ponieważ płacz w czasie pobytu jest kategorycznie zabroniony i będzie karany wysokimi grzywnami.

Oczywiście w pierwszym momencie broniłam się przed wyjazdem rękami i nogami. Pere tak mnie jednak przekonywał, że koniec końców się poddałam.
Data wydania: 2020-09-15
ISBN: 978-83-8147-964-6, 9788381479646
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 200
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie do wiary!

{} WYBÓR REDAKCJI
17.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Kulturalna zawierucha" Grażyny Górnickiej, którą otrzymałam od serwisu nakanapie.pl to niepozorna książeczka licząca sobie niespełna dwieście stroniczek z intrygującą okładką oraz całkiem ciekawą i zabawną historią wewnątrz. Jej lektura nie zabierze dużo czasu, ale na pewno odpręży i zapewni sporo relaksu. Już na wstępie informuję, że warto po ni... {} Recenzja książki Kulturalna zawierucha

Kulturalna Zawierucha

16.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Powieść Grażyny Górnickiej przenosi czytelnika z Polski tak teraz szarej i zamaskowanej do uroczej Barcelony. Przyjaciel Weroniki muzyk jazzowy, który koncertuje w jednej z lokalnych restauracji, postanawia zaprosić dziewczynę załamaną po rozstaniu z chłopakiem, do swojego słonecznego miasta. Chce w ten sposób pomóc. Dziewczyna przyjmuje zaprosze... {} Recenzja książki Kulturalna zawierucha

@elcia17@elcia17 {}× 6

Opowieść z malarstwem hiszpańskim

16.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Uzdrawianie zranionego serca może przebiegać w różny sposób. Są tacy, którzy topią smutki w alkoholu, inni zastępują starą miłość nową a jeszcze inni robią sobie wakacje od wszelkich problemów, tak jak bohaterka książki pt.: „Kulturalna zawierucha”. Grażyna Górnicka pochodzi z Wałbrzycha. Z wykształcenia jest doktorem nauk humanistycznych w zakre... {} Recenzja książki Kulturalna zawierucha

@Mirka@Mirka {}× 4

Moja opinia o książce

Opinie

@etiudyliterackie
2020-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Podróż do Barcelony ? Z wielką przyjemnością!!! Chociaż tym razem tylko na łamach książki…

Weronika wybiera się do stolicy Katalonii, aby odreagować po rozstaniu z facetem. Nie ma pojęcia co ją może tam spotkać. Pozornie jedzie odwiedzić znajomego, ale jej plany na spokojne wakacje szybko pójdą w niepamięć. Cały pobyt będzie związany z muzyką i malarstwem. Będąc na koncercie jazzowym dostrzega obrazy, które później cały czas wracają do niej w myślach. Staną się dla niej celem całej podróży, więcej nie zdradzę ;)

To książka, którą można praktycznie „połknąć” w jeden krótki wieczór. Po jej przeczytaniu zaczęłam przeglądać z rozmarzeniem przewodniki po Barcelonie. Nigdy tam nie byłam, a teraz utwierdziłam się w przekonaniu, że należy to zmienić, jak tylko będzie taka możliwość…
Urzekły mnie fragmenty poświęcone Gaudiemu i Picassie oraz niezwykłego miasta nad Morzem Śródziemnym.
Autorka stosowała bardzo dużo opisów, w zasadzie wszystkiego czego tylko mogła. Momentami trochę mi to przeszkadzało, kiedy kolejny raz dowiadywałam się w co w danym momencie ubrana jest nasza bohaterka.
Czytając tę historię przypomniał mi się polski film Vinci, może nie aż na taką skalę, jak było to tam przedstawione, ale jednak :)

Oprócz barcelońskich zdarzeń mamy również przedstawioną drugą perspektywę pojawiającą się bardzo sporadycznie, której akcja toczy się w Zamku. Możemy poczuć lekki klimat średniowiecza.
Początkowo zastanawiał się skąd takie wtrące...

{} | link |
@lubie.to.czytam
2020-11-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Lekarstwem na złamane serce Weroniki, okazała się spontaniczna podróż do Barcelony. Zmiana środowiska, klimatu, kultury, znajomych, otoczenia miała pomóc jej poradzić sobie z cierpieniem niespełnionej miłości.
Odkrywając na nowo piękno Barcelony, wraz z przyjaciółmi spędza czas w pewnej restauracji, gdzie jej towarzysze grali wieczorne koncerty. Jej uwagę zwróciły dwa barokowe portrety, które z niewyjaśnionych przyczyn, nie dają jej o sobie zapomnieć. Weronika ma przed sobą nowy cel, poznać pochodzenie tych obrazów.
"Kulturalna zawierucha" to splot zabawnych, niespodziewanych, zaskakujących zdarzeń, które dają nieoczekiwany finał. Co jest niespodziewane, Autorka miesza ze sobą ciąg przyczynowo skutkowy, który na początku nie ma większego sensu dla Czytelnika po to, aby móc zaskoczyć na następnych stronach. Główna bohaterka jest interesującą postacią. Sposób, w jaki zabiera się za wyjaśnienie interesującej ją kwestii, nie raz doprowadza Czytelnika do łez.
Książka jest bardzo lekka i przyjemna w odbiorze. Sposób prowadzenia akcji przez Autorkę, zaskakuje. Jest to historia dobra na wakacje, na poprawę humoru. Widać dbałość o szczegóły podczas planowania "skoku stulecia" przez głównych bohaterów.

{} | link |
@Moncia_Poczytajka
2020-10-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane ❤ 2020 ❤ 😂 Humor przede wszystkim 📚 Posiadam 🎁 Recenzenckie 🎨 Wątek malarza, malarstwa 🔫 Z wątkiem kryminalnym Odwiedzamy Hiszpanię Odwiedzamy Polskę
@Mirka
2020-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@elcia17
2020-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Kulturalna zawierucha. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl