Kulturowe źródła ludzkiego poznawania

Michael Tomasello
Kulturowe źródła ludzkiego poznawania
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor proponuje nowe spojrzenie na stary problem filozofii i psychologii: jaką rolę odgrywa biologia, a jaką środowisko w kształtowaniu tego, co specyficznie ludzkie. Tomasello, uznając rolę obu czynników, stara się przedstawić procesy, które z danych wszystkim człekokształtnym zdolności tworzą, dzięki życiu w kulturze, nowe jakościowo cechy poznania i funkcjonowania właściwe tylko naszemu gatunkowi. W kształtowaniu poznania człowieka mamy dwa procesy w dwóch rożnych skalach czasu: ewolucję gatunku i ewolucję kulturową. Autor skupia się na rozwoju osobniczym oraz na roli języka i symbolizacji. Przedstawia, w jaki sposób dziecko uczy się z doświadczania innych i jak uczy się języka. Problemy, które porusza Tomasello, należą do kilku dziedzin nauki, zainteresuje więc ta książka z pewnością antropologów, psychologów, lingwistów, teoretyków komunikacji i badaczy różnic kulturowych, zwłaszcza że odznacza się rzetelnością naukową i erudycją. a że napisana jest prostym językiem, ze swadą i poczuciem humoru, znajdzie na pewno uznanie „zwykłych” czytelników.
Tytuł oryginalny: The Cultural Origins of Human Cognition
Data wydania: 2002
ISBN: 83-06-02893-7, 8306028937
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Seria: Biblioteka Myśli Współczesnej
Stron: 368

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kulturowe źródła ludzkiego poznawania nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kulturowe źródła ludzkiego poznawania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl