Losy rezydencji dolnośląskich w latach 1945-1991

Romuald Mariusz Łuczyński
Losy rezydencji dolnośląskich w latach 1945-1991
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W publikacji zaprezentowano wyniki badań nad dziejami obiektów należących przed 1945 r. do warstwy szlacheckiej szeroko pojętej, obejmującej zarówno tę najbogatszą część, czyli arystokrację, jak i uboższą, której rola i znaczenie ograniczały się jedynie do najbliższej okolicy, głównie powiatu. Zamierzeniem autora nie było szczegółowe przedstawienie powojennych dziejów każdego dworu, zamku i pałacu wraz z losami ich wyposażenia. Chodziło raczej o ukazanie ogólnych trendów i mechanizmów panujących w Polsce Ludowej, które przyczyniły się do zniszczenia znacznego dorobku kulturowego Dolnego Śląska.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7432-685-8, 9788374326858
Wydawnictwo: Znak
Stron: 624

Autor

Pozostałe książki:

Rezydencje magnackie w Kotlinie Jeleniogórskiej w XIX wieku Chronologia dziejów Dolnego Śląska Szlacheckie i arystokratyczne rezydencje w Sudetach Polskich Sudety Środkowe Szlacheckie i arystokratyczne rezydencje w Sudetach Polskich. Sudety Zachodnie
Wszystkie książki Romuald Mariusz Łuczyński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Losy rezydencji dolnośląskich w latach 1945-1991 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Losy rezydencji dolnośląskich w latach 1945-1991. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe