Lublin między wojnami Opowieść o życiu miasta

Marta Denys
Lublin między wojnami Opowieść o życiu miasta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Czy prawdą jest, że to ułani Beliny-Prażmowskiego jako pierwsi wkroczyli do Lublina w 1915 roku? Co z Lublinem łączyło Józefa Czechowicza i jaką mroczną tajemnicę kryje cmentarz wojskowy przy ulicy Białej? Gdzie wypiekano najlepszy chleb i kupowano najmodniejsze stroje? W jaki sposób Zakłady Mechaniczne E. Plage i T. Laśkiewicz były związane z lubelską Fabryką Samolotów? Jak wyglądało Krakowskie Przedmieście ? centrum przedwojennej metropolii? Na te i inne pytania odpowiada książka Lublin między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939.
Opowieść o mieście toczy się wokół najważniejszych i najciekawszy sfer życia mieszkańców ówczesnego Lublina. Czytelnik ma niepowtarzalną szansę poczuć atmosferę panującą na zatłoczonych uliczkach, poznać repertuar kin i teatrów, przepisy na najsmaczniejsze regionalne dania, kulisy przyczyn katastrof lotniczych, zwiedzić nieistniejącą już dzielnicę żydowską oraz więzienie na zamku Lubelskim.
Rozdziały zostały opatrzone unikatowymi fotografiami, licznymi ciekawostkami i danymi adresowymi, które ułatwią poznanie dawnej lokalizacji wielu instytucji.

Do książki dołączone są bezpłatne dodatki:
? reprint planu miasta z roku...
? płyta DVD z filmami ukazującymi przedwojenne miasto
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7729-018-7, 9788377290187
Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Seria: Magiczne czasy magicznych miast
Stron: 146

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Lublin między wojnami Opowieść o życiu miasta aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Lublin między wojnami Opowieść o życiu miasta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat