Lykke. Po prostu szczęście

Meik Wiking
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Lykke. Po prostu szczęście
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Nie trudno zrozumieć, dlaczego Dania często jest nazywana najszczęśliwszym krajem na świecie. W Danii ludzie nie tylko mają pracę i zachowują doskonałą równowagę miedzy różnymi sferami życia, ale mogą też studiować za darmo, mają pociągi, które przyjeżdżają na czas, no i w przeliczeniu na gospodarstwo domowe wypalają najwięcej świeczek na świecie. Tak więc nikt nie wie o szczęściu – po duńsku lykke – więcej niż Meik Wiking, dyrektor Instytutu Badań nad Szczęściem w Kopenhadze, autor bestsellera Hygge – Klucz do szczęścia. Dlatego właśnie od Duńczyków możemy uczyć się, jak osiągać spełnienie. Jednak Meik Wiking wierzy, że klucz do szczęścia mają nie tylko Duńczycy, są one ukryte w różnych miejscach naszego globu. W swojej urzekającej książce Meik Wiking zabiera nas na poszukiwanie skarbu, który otworzy nam drzwi do dobrego życia. Dowiemy się, jak spędzać nasz cenny czas, jak odnosić się do sąsiadów i jak przygotować kolację. Autor podzieli się z nami opowieściami i radami z najszczęśliwszych zakątków naszej planety, tak byśmy i my znaleźli nieco więcej szczęścia w naszym życiu.
Data wydania: 2017-11-08
ISBN: 978-83-8015-819-1, 9788380158191
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 288
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Meik Wiking Meik Wiking
Urodzony w 1978 roku w Danii
Według dziennika „The Times” Meik Wiking jest najszczęśliwszym człowiekiem świata. W 2013 roku założył w Kopenhadze pierwszy Instytut Badań nad Szczęściem na świecie. Jest również pracownikiem naukowym Ogólnoświatowej Bazy Danych na temat Szczęścia...

Pozostałe książki:

Sztuka tworzenia wspomnień. Jak kreować i zapamiętywać szczęśliwe chwile Hygge. Klucz do szczęścia
Wszystkie książki Meik Wiking

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Lykke. Po prostu szczęście? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2022-06-10
6 /10
Przeczytane 2022 Mam Popularnonaukowe

Autor jest dyrektorem Instytutu Badań nad Szczęściem w Kopenhadze - i stara się powiedzieć czytelnikowi, z czego wynika poczucie szczęścia. Duńczycy wg. badań są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie, więc może warto się na nich wzorować? Meik Wiking opiera się oczywiście na różnorodnych badaniach przeprowadzanych na całym świecie, więc bierze pod uwagę rozmaite punkty widzenia, ale według niego do szczęścia potrzebne są pewne konkretne składniki:
- bycie razem, czyli życie we wspólnocie, przyjazne stosunki z sąsiadami, bliskie relacje rodzinne,
- zdrowie (akurat w krajach nordyckich bezpłatna opieka medyczna na wysokim poziomie jest dostępna dla każdego),
- wolność, czyli możliwość decydowania o sobie, nie uleganie wpływom zewnętrznym,
- zaufanie, dzięki któremu stosunki międzyludzkie są nacechowane pozytywnie ( w Danii 89% ludzi ma duże zaufanie do innych, w Polsce 47% - to chyba sporo mówi),
- życzliwość, czyli chęć bezinteresownej pomocy,
- pieniądze - co ciekawe, autor jest zdania, że pieniądze nie są nośnikiem szczęścia, aczkolwiek ich brak jest przyczyną nieszczęścia. Dobrostan nie jest równoznaczny z bogactwem.
Cała książka zawiera także opowieści o konkretnych ludziach i ich działaniach, które przekładają się na indywidualne poczucie szczęścia, oraz krótkie rady, co ewentualnie każdy z czytelników mógłby zrobić, jak zadziałać, żeby poprawić własne życie.

× 5 | link |
@Brzezinkowa
2020-08-10
6 /10
Przeczytane

Trudny czas pełen niepokoju i smutku. Jednak się nie poddaję. Właśnie dlatego sięgnęłam po książkę "Lykke. Po prostu szczęście". Meik Wiking zawodowo zajmuje się badaniem szczęścia. Ciekawy zawód i na pewno godzien podziwu, bo nie każdy miałby odwagę zajmować się tak mało poważnym zawodem. Jednak porównania i zadowolenie obywateli różnych krajów w tej książce jest mega ciekawe. Okazuje się, że ogólnie najbardziej szczęśliwi są Duńczycy. Jednak nie wszystko u nich jest jedynie kolorowe. Również zmagają się z codziennością, jednak od małego uczą się jak żyć tak, aby szczęście im sprzyjało. Możemy poznać sposoby na przyciągnięcie szczęśliwego życia m.in. poprzez obszary takie jak: bycie razem, pieniądze, zdrowie, wolność l, zaufanie i życzliwość. Może któryś z nich u Ciebie kuleje? A może masz chęć poznać sposoby innych krajów na radość? Lekka, w formie reportażu i poradnika... Być może i Ty znajdziesz coś dla siebie?

| link |
@nataliatajne87
2020-05-18
6 /10

Cytaty z książki

“Biblioteriapia, sztuka wykorzystywania książek przy rozwiązywaniu problemów, przed którymi stajemy, towarzyszy nam od dekad, a wiara w uzdrawiającą moc książek zrodziła się w starożytnym Egipc...”
× 2
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl