Mała czarna i perły

Helen Weinzweig
Mała czarna i perły
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Gdy Shirley Silverberg, która ma romans z tajemniczym szpiegiem i spotyka się z nim po kryjomu w różnych miejscach świata, od Tangeru przez Hongkong po Hamburg, tym razem musi wyruszyć do Toronto, grunt usuwa się jej spod nóg. Rodzinne miasto bohaterki, zaminowane materiałem wybuchowym pamięci, odmyka przed nią drzwi do niełatwej przeszłości. Podczas wędrówek ulicami Toronto i w głąb własnych wspomnień Shirley mierzy się z rozmaitymi historiami opresji i obrazami zniewolenia.

W Małej czarnej i perłach Helen Weinzweig zadaje pytania o wolność kobiety we współczesnym świecie, granice pragnienia i warunki spełnionego życia. Frenetyczna, niepokojąca proza kanadyjskiej pisarki o polsko-żydowskich korzeniach doczekała się w Ameryce statusu kultowej, podczas gdy w Polsce pozostawała do tej pory całkowicie nieznana.

Wydanie 1 - Wyd. Drzazgi
Data wydania: 2024-04-22
ISBN: 978-83-968988-4-5, 9788396898845
Wydawnictwo: Drzazgi
Stron: 212
dodana przez: Vernau

Autor

Helen Weinzweig
Urodzona 21 maja 1915 roku w Szwajcarii (Zurych)
Helen Weinzweig, z domu Tenenbaum , była kanadyjską pisarką. Jest autorka dwóch powieści i zbioru opowiadań, jej powieść „ Podstawowa czerń z perłami” zdobyła nagrodę Toronto Book Award w 1981 r. Urodziła się w Szwajcarii w 1915 r., jej rodzice poc...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Mała czarna i perły aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Mała czarna i perły. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl