Mały człowiek: bajki z lewej kieszeni

Aleksandar Prokopiev
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Mały człowiek: bajki z lewej kieszeni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czy we współczesnym świecie jest miejsce na bajki? Czy można je opowiadać dorosłym? Aleksandar Prokopiev przekonuje, że tak. Mieszając rzeczywistość z fikcją, śmiech z makabrą, wprowadza nas w nie zawsze bajkowy świat, który mimo że odrobinę szalony, szybko rozpoznajemy jako własny. W kilkunastu zawartych w książce opowieściach autor portretuje człowieka i elementy jego życia, miłość, przyjaźń, powodzenie i niepowodzenie, to co oznacza wierność i zdradę. Wszystko to co czyni życie takim jakim jest, tzn. bogatym i różnorodnym. "Zachęcam czytelników, ponieważ książkę pisałem z miłością i myślę, że pokazane w niej losy, będą zawsze w jakiś sposób znane, bliskie, rozpoznawalne, bez względu na to gdzie i w jakim czasie się żyje". Aleksandar Prokopiev Aleksandar Prokopiev (ur. w 1953 r.), macedoński prozaik i eseista, autor scenariuszy filmowych i teatralnych. W latach osiemdziesiątych, członek popularnego jugosłowiańskiego zespołu rockowego Idoli, autor znanej również w Polsce piosenki Rzadko Cię widuję z dziewczętami. W 2012 roku za książkę Mały człowiek: bajki z lewej kieszeni otrzymał międzynarodową nagrodę Balkanika, najbardziej prestiżowe literackie wyróżnienie na Bałkanach.
Data wydania: 2012-12-17
ISBN: 978-83-935986-0-1, 9788393598601
Wydawnictwo: Toczka
Seria: Na Południe
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 160

Autor

Aleksandar Prokopiev Aleksandar Prokopiev Aleksandar Prokopiev (ur. w 1953 r.), macedoński prozaik i eseista, autor scenariuszy filmowych i teatralnych. W latach osiemdziesiątych, członek popularnego jugosłowiańskiego zespołu rockowego Idoli, autor znanej również w Polsce piosenki "Rzadko Ci...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Mały człowiek: bajki z lewej kieszeni nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@mikirura
2012-12-28
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Mały człowiek: bajki z lewej kieszeni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl