Maria Jolanta Wilczurówna

Katarzyna Echt
Maria Jolanta Wilczurówna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kto z zapałem śledził historię „Znachora”, powinien poznać Marię Jolantę Wilczurównę!

Marysia, córka profesora Wilczura, po odzyskaniu ojca oraz majątku konsekwentnie realizuje swoje aspiracje życiowe. Młoda kobieta ma ambicje, marzenia i chce czegoś więcej, niż być tylko żoną i matką. Leszek, jej narzeczony, nie wydaje się na to gotowy, stara się więc odwieść ukochaną od jej planów. Ich miłość przeżywa kryzys, bo żadne z nich nie chce zrezygnować ze swojej wizji wspólnego życia. Wilczurówna nie potrafi jednak tak po prostu pogodzić się ze scenariuszem napisanym przez ówczesne konwenanse. Postanawia zawalczyć o wolność i prawo do własnego głosu w świecie, który nakazuje kobietom milczeć.

„Maria Jolanta Wilczurówna” to powieść poruszająca ważne tematy, dzięki której czytelnicy mogą znów spotkać się z ulubionymi postaciami i zanurzyć w klimacie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.

Wydanie 1 - Wyd. Novae Res
Data wydania: 2023-12-12
ISBN: 978-83-8313-777-3, 9788383137773
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 212
dodana przez: NovaeRes

Autor

Katarzyna Echt Katarzyna Echt Urodziła się w Krakowie, gdzie uczęszczała do X LO i szkoły muzycznej II stopnia. Studia psychologiczne ukończyła na KUL-u, następnie uzyskała kwalifikacje trenera PTP i certyfikat coacha ICC. Jest matką dwóch synów i babcią pięciorga wnucząt. Książ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Maria Jolanta Wilczurówna nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@czytam_book
2023-12-23
Przeczytane

Cześć.


Oglądacie ekranizacje klasyków polskich lub lubicie czytać?

Powiem Wam, że ja lubię oglądać filmy na podstawie powieści, bardzo rzadko czytam książki, po obejrzeniu najnowszej wersji „Znachora” postanowiłam sięgnąć po książkę i poznać dalsze losy bohaterów„Maria Jolanta Wilczurówna” Katarzyna Echt, wydawnictwo Novae Res.

Od pierwszej strony przepadłam i chętnie zagłębiłam się w historii bohaterów.

Marysia po odzyskaniu ojca oraz majątku pragnie rozwijać swoje aspiracje. Młodą kobieta chce się rozwijać i spełniać swoje marzenia. Jednak plany Marii nie do końca podobają się Leszkowi jej narzeczonemu i stara się odwieść kobietę od tego pomysłu. Związek młodej pary przeżywa kryzys. Marysia postanawia zawalczyć o swoje marzenia, wolność. Czy jej się to uda?

Otrzymałam piękną, pełną emocji historię o kobiecie, która postanawia iść swoją drogą i spełniać swoje marzenia. Marysia twardo idzie w wyznaczonym kierunku i uzupełnia swoją wiedzę idąc po swoją przyszłość. Wskazanie, że warto dążyć do spełnienia nawet tych najmniejszych marzeń, nie tylko tych dużych, czasem po przez łamanie otaczających nas zasad, konwenansów.

Autorka również nakreśla w książce bardzo ważny wątek jakim jest przemoc w rodzinie oraz molestowanie seksualne. Jest ona ukryta za drzwiami domu, nie widoczna dla otoczenia, a nawet także dla osób żyjących pod jednym dachem. W sposób ...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Maria Jolanta Wilczurówna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl