Masakra na wyspie Utoya

Adrian Pracoń
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Masakra na wyspie Utoya
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Brutalny akt terroru, który wstrząsnął światem Norwegia 22 lipca 2011 Wyspa Utøya Anders Breivik morduje 69 osób Na wyspie Utøya trwa letni obóz młodzieżowy. Dzień jest spokojny, nic nie wskazuje, że za chwilę rozegra się tu straszliwy dramat. Radosną atmosferę przerywa wiadomość o wybuchach w centrum Oslo. Tymczasem po drugiej stronie wyspy do brzegu przybija łódź. Wysiada z niej uzbrojony Anders Breivik. Poznajcie jedyną dotychczas wydaną relację świadka, który został ocalony z masakry na wyspie Utøya. Adrian Pracoń minuta po minucie relacjonuje przebieg wydarzeń tego pamiętnego i tragicznego dnia. Dlaczego w spokojnej Norwegii doszło do ataku terrorystycznego? O czym myśli człowiek, kiedy ktoś mierzy do niego z broni? Co czuje, gdy na jego oczach giną przyjaciele? Czy po przeżyciu takiej traumy można w ogóle wrócić do normalnego życia? Jak to jest spotkać się później twarzą w twarz z oprawcą? Poruszająca relacja, która pozwala zrozumieć ogrom tej niebywałej tragedii.
Data wydania: 2013-07-17
ISBN: 978-83-7642-201-5, 9788376422015
Wydawnictwo: Pascal
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 192

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Masakra na wyspie Utoya nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Banshee22
2021-01-04
6 /10
Przeczytane

Co czuje osoba, która przeżyła zamach terrorystyczny? Co czuje osoba, gdy staje oko w oko ze śmiercią?
Adrian Pracoń przeżył zamach terrorystyczny na wyspie Utoya. Dzięki książce możemy poznać jego losy. Dowiedzieć się, co czuł uciekając przez zabójcą, jak udało mu się przeżyć. Ale też możemy dowiedzieć się, jak w ogóle czują się osoby, które przeżyły zamach terrorystyczny - mimo że może się wydawać, że są bezpieczni, zdrowi, a ich życiu nic nie zagraża, oni nadal potrzebują pomocy. Pomocy psychologicznej. Nie są w stanie poradzić sobie z tym, co się stało. Muszą sobie to poukładać, nauczyć się żyć od nowa, nauczyć się nie bać i od nowa uczyć się zaufania do innych.
Książka jednak mogłaby być lepsza. Autor za dużo w niej ujął polityki. Według mnie praktycznie cały początek jest do przeredagowania - ograniczyć się do krótkiego opisu obozu. Dla mnie książka rozpoczęła się w momencie zamachu w Oslo. Wprowadzenie było konieczne, poinformowanie czym był obóz, dlaczego było tam tak wielu ludzi, jednakże przydałoby się w tym jakieś ograniczenie.

| link |
@nikaa7
2023-03-24
7 /10
Przeczytane 2023 Ebook Literatura - Norwegia Literatura faktu
@Natalia_Swietonowska
2022-10-30
7 /10
Przeczytane Z biblioteki
@abysylia
@abysylia
2022-06-05
8 /10
Przeczytane
@Jjolka
@Jjolka
2014-10-12
8 /10
Przeczytane Dodane Na kanape

Cytaty z książki

O nie! Książka Masakra na wyspie Utoya. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat