Mikrocałości

Sławomir Jankowski
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Mikrocałości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

27 stycznia 2007 roku Sławomir Jankowski zderza się z siłą zapisków zmarłego cztery dni wcześniej Ryszarda Kapuścińskiego. I podobnie jak autor Podróży z Herodotem dostrzega siebie w starożytnym kronikarzu, tak autor Mikrocałości rozpoznaje pokrewną, bratnią duszę w Kapuścińskim. Rozpoczyna intelektualną przygodę z urodzonym w Pińsku autorem Lapidariów. Mikrocałości – jej zapis - to książka nie tylko dla „Kapumaniaków”, lecz dla wszystkich, którzy oprócz reportażu cenią sobie intymną wolność idei dziennika, gdzie pod datami, godzinami Jankowski prowadzi intelektualny dialog z otaczająca rzeczywistością, wielokroć analizując przeczytane właśnie książki. Irmina Kosmala w przedmowie pisze: „Dzięki uzyskanym – przez splot różnych lektur, podróży i fascynacji – „mikrocałościom”, otrzymujemy obraz człowieka in statunascendi, w dialektycznej drodze, przez którą określa się jego dramat istnienia. Człowiek Jankowskiego, który przebija się z jego dzienników, w myśl filozofii egzystencjalnej, to człowiek „Heraklitejski”: niezastygły, nieustannie stający się i wiecznie wybierający się.”
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-62769-59-9, 9788362769599
Wydawnictwo: GP Wars
Stron: 186

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Inspiracja

28.05.2013

"Inspiracje. Głód inspiracji. Jak najwięcej inspiracji w życiu, a będzie jak najpiękniej." Zastanówcie się przez chwilę, co jest dla was obecnie inspiracją. Jacy ludzie bądź jakie zjawiska powodują w was rozwijanie własnych talentów i realizowanie pasji? Analogiczne pytanie można by zadać pisarzom. Zdziwicie się więc, jeśli inspiracją dla począ... Recenzja książki Mikrocałości

Moja opinia o książce

Opinie

MI
2012-11-22
10 /10

Książka jest dostępna na platformach internetowych Antykwariatu Warszawskiego, oraz w trzech jego księgarniach stacjonarnych w stolicy. Więcej o książce i autorze na stronach kapuscinski.info i mikrocalosci.kapuscinski.info. Wywiad z autorem na e-Pisarz.org . Pozdrawiam wszystkich.

| link |
@WioletaSadowska
2013-05-28
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Mikrocałości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl