Moja Japonia

Anna Golisz
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Moja Japonia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Japonia to kraj wielu przeciwieństw, tak daleki a jednocześnie tak bliski, nowoczesny i tradycyjny, otwarty i zamknięty... Książka "Moja Japonia" jest zarówno albumem, jak i przewodnikiem, a także po części pamiętnikiem. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie, stąd też ogromna rozpiętość książki, która porusza kwestie chrześcijaństwa na ziemiach japońskich oraz shintoizmu i buddyzmu, które współistnieją w mentalności Japończyków, uzupełniając się wzajemnie. Przybliża wielowiekową tradycję, która po dzień dzisiejszy jest kultywowana i przekazywana najmłodszemu pokoleniu. Pozycja ta porusza również aspekty powiązań tradycji z nowoczesnością. Ukazuje wielkie piękno przyrody Kraju Kwitnącej Wiśni udokumentowane ogromną liczbą zdjęć (prawie 250). Publikacja została podzielona na kilka kategorii tematycznych, które tworzą pewien zarys całości tematyki dotyczącej Japonii: 1. chrześcijaństwo na ziemi japońskiej; 2. rodzime wierzenia i wyznania; 3. tradycyjna Japonia a w niej między innymi o kimonach, gejszach, ryokanach; 4. przepisy na japońskie potrawy; 5. nowoczesna Japonia; 6. japońskie perełki
Data wydania: 2010-07-05
ISBN: 978-83-61533-55-9, 9788361533559
Wydawnictwo: Petrus
Stron: 270
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Moja Japonia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Współpraca

Japonia, Kraj Kwitnącej Wiśni, to kraj, w którym nowoczesność ściera się z zabobonem.Ludzie tu są życzliwi, a cudzoziemcy, od czasu gdy Japonia, odstąpiła od izolacji swoich mieszkańców, witani są tu z otwartymi ramionami.

"Moja Japonia", to raczej pamiętnik niż przewodnik i raczej album niż książka czysto podróżnicza.Autorka w tej pozycji, starała się nam przybliżyć najlepiej jak potrafiła swoje wrażenia z tego kraju, a także przemyślenia, jakie jej się nasunęły podczas pobytu tamże.
Jedną z pierwszych kwestii, jakie porusza w swej książce, jest rola chrześcijaństwa w tym kraju, który większość kojarzy z buddyzmem.A tu niespodzianka.Katolicy stanowią całkiem liczną grupę w tym państwie, udzielają się w różnego rodzaju instytucjach i kościołach.
Cesarstwo Japońskie, to także kolebka wielowiekowych tradycji, które po dziś dzień są kultywowane i przekazywane młodszym pokoleniom.
Atutem są liczne, kolorowe zdjęcia przybliżające nam tradycje, zwyczaje, a także piękno przyrody tamtego obszaru.Książka warta uwagi, dla wielbicieli pięknych fotografii, a także ludzi ciekawych tradycji i obyczajów.

{} | link |
@tomasz_michalowski1
2021-03-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Moja Japonia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl