Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon

Alina Kręcisz
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon to wielogłosowa relacja z podróży śladami wybitnych osobistości przełomu XIX i XX wieku – Stanisława Ignacego Witkiewicza i Bronisława Malinowskiego. Alina Kręcisz, autorka książki, po uważnym przestudiowaniu zapisków obydwu podróżników postanowiła odtworzyć ich wyprawę na Cejlon sprzed ponad stu lat. Opisom zwyczajów i obrazom współczesnej Sri Lanki towarzyszą cytaty m.in. z artykułów Witkacego dla „Echa Tatrzańskiego” i dziennika Malinowskiego pokazujące, jakim przemianom uległy sposoby komunikacji oraz najbardziej znane miejsca – Kolombo, Kandy, Dambulla, Matale czy Anuradhapura. Szczegółowa relacja, zilustrowana kilkudziesięcioma fotografiami archiwalnymi i współczesnymi, jak również reprodukcjami prac Witkacego, pozwala czytelnikom na przeżycie literackiej podróży po tej wyjątkowo urodziwej wyspie, jej buddyjskich i hinduskich świątyniach oraz na spotkanie z tutejszą egzotyczną przyrodą, zachęcając do osobistego odwiedzenia tego zachwycającego azjatyckiego państwa.
Data wydania: 2020-01-23
ISBN: 978-83-7576-465-9, 9788375764659
Wydawnictwo: BOSZ
Stron: 128

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Antoniowka
2021-11-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Książka stanowi ciekawe połączenie zapisków z własnej podróży i historii wyprawy naszych dwóch wielkich rodaków – Witkacego i Malinowskiego. Alina Kręcisz starała się odnaleźć miejsca, które niegdyś odwiedzili wyżej wymienieni panowie. Jest to pretekst do opisu kultury, historii oraz zwyczajów dawnego Cejlonu.

{}× 7 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Moja podróż z Witkacym i Malinowskim na Cejlon. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl