Musimy porozmawiać o pieniądzach

Laura Mascaro
Musimy porozmawiać o pieniądzach
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pieniądze są tematem tabu. Nie lubimy o nich rozmawiać. A kiedy już zaczynamy, okazuje się, że często mamy sprzeczne przekonania o pieniądzach. Niektórzy wierzą, że duże pieniądze można zarobić tylko ciężką pracą, inni że pierwszy milion na pewno został ukradziony. Ani jedno, ani drugie przekonanie nie jest stuprocentową prawdą. Pieniądze są owocem pracy i zaradności. A jeśli uda ci się trochę odłożyć i nauczysz się inwestować, zaczną procentować.

Dzisiaj, kiedy mówimy o ekonomii, zwykle mamy na myśli pieniądze, ale pochodzenie tego słowa wiąże się z organizacją zasobów, takich jak czas i praca, dlatego autorka nie koncentruje się tylko na edukacji ekonomicznej i finansowej, a podkreśla znaczenie samokontroli, umiejętności zarządzania czasem, wagę współpracy i interakcji z ludźmi. Nie zapomina też o cechach charakteru i przedsiębiorczej postawie, która będzie kluczową kompetencją przyszłości.
Książka zaczyna się legendą o zaradnym chłopcu, który nie chciał podążać utartymi ścieżkami i zajmować się łowieniem ryb jak jego tata. Marzył o byciu odkrywcą. Dzięki odwadze, pomysłowości i determinacji, wprowadził na Wyspę Słońca strategiczną innowację, która odmieniła ekonomię wyspy. `Musimy porozmawiać o pieniądzach` zainspiruje się i pobudzi do myślenia. Znajdziesz tu ćwiczenia, poznasz jeden z najpopularniejszych eksperymentów psychologicznych: test słodkiej pianki. Odkryjesz, czym jest przychód pasywny, procent składany, teoria perspektywy, owczy pęd czy efekt utopionych kosztów. Jeśli interesuje cię świat biznesu, ta książka jest dla ciebie.


Tytuł oryginalny: Donde crece el dinero
Data wydania: 2022-09-30
ISBN: 978-83-66633-31-5, 9788366633315
Wydawnictwo: Levyz
Kategoria: Poradniki
Stron: 160
dodana przez: Tanashiri

Autor

Laura Mascaro Laura Mascaro Laura Mascaro porzuciła pracę w kancelarii prawniczej, aby zająć się edukacją swoich dzieci. To wpłynęło na zmianę jej drogi zawodowej. Została edukatorką. Obecnie prowadzi szkolenia dla dzieci i dorosłych. Jej ulubionymi tematami są wolność i nieza...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Musimy porozmawiać o pieniądzach? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Musimy porozmawiać o pieniądzach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl