My mieliśmy szczęście

Georgia Hunter
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka My mieliśmy szczęście
Książka My mieliśmy szczęście
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.7 /10
Ocena 5.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Niezwykła historia rodziny polskich Żydów, rozdzielonej na początku drugiej wojny światowej i gotowej zrobić wszystko, by przeżyć i ponownie się połączyć. Jest wiosna 1939 roku, trzy pokolenia rodziny Kurców starają się, pomimo widma wojny, żyć normalnie. Przy sederowym stole rozmawiają o nowo narodzonych dzieciach i rozkwitającej miłości. Milczą o coraz trudniejszych warunkach Żydów w Radomiu. Wkrótce nie będą już mogli odwracać wzroku od rozlewającego się po Europie okrucieństwa, które dotknie także ich. Los rozrzuci Kurców po wielu zakątkach świata. Rozpocznie się ich trudna walka o przetrwanie. Rozstania, praca ponad siły, strach i tęsknota stają się codziennością rodziny Kurców. Czy nadzieja na lepsze i siła rodzinnych więzów pomogą przetrwać im ten okrutny czas?
Data wydania: 2017-09-13
ISBN: 978-83-8015-600-5, 9788380156005
Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria: Szmaragdowa seria
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 560

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Świat powinien poznać ich historię

"My mieliśmy szczęście" to prawdziwa historia żydowskiej rodziny Kurców z Radomia. Spisała ją wnuczka jednego z głównych bohaterów, Georgia, która w wieku 15 lat dowiedziała się, że jej przodkowie cudem ocaleli z Holocaustu. Uznała wówczas, iż świat powinien poznać ich historię i to właśnie ona jest odpowiedzialna za jej opisanie. Na pierwszy rzut oka widać, że autorka podeszła do tego zadania z miłością i zaangażowaniem. Losy pradziadków Georgii, Nechamy i Sola, a także pięciorga ich dzieci - Genka, Mili, Adiego, Jakuba i Haliny - tworzą odrębne wątki w powieści, przeplatają się między rozdz... czytaj dalej »

SE
@sein_liebchen

Moja opinia o książce

Opinie
@BagatElka
2019-11-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 2 /10
Przeczytane 2018 ZZZ....oddane
"My mieliśmy szczęście" to książka,która opowiada o losach rodziny Kurców.
Nie jest to spis wspomnień i dokumentów ani tym bardziej powieść.To dziwny,literacki koszmarek - fabularyzowane wspominki członków rodziny,którym udało się przetrwać.
Autorka spędziła wiele lat na tropieniu śladów swoich przodków,na wyszukiwaniu dokumentów z lat wojny a efekt końcowy tej mrówczej pracy to "My mieliśmy szczęście".
Niestety forma w jakiej zostały napisana książka przynosi rozczarowanie.
Mizernie to wygląda od strony faktograficznej. Kilka dat ujętych w ramki,o których wiemy z podręczników i opracowań historycznych,do tego opis domów,ubrań i tego gdzie robiono zakupy,gdzie chodzono na spa...
{}× 1 | link |
SE
@sein_liebchen
2019-10-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
GU
@gulinka
2019-01-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}