Myczkowce i okolice. Przewodnik po trasach pieszych ekomuzeum "W Krainie Bobrów" i otoczeniu Jeziora Myczkowieckiego

Maria Orłowska, Stanisław Orłowski
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Myczkowce i okolice. Przewodnik po trasach pieszych ekomuzeum "W Krainie Bobrów" i otoczeniu Jeziora Myczkowieckiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Pierwszy z serii przewodników z propozycjami wycieczek pieszych po Bieszczadach. Swoim zasięgiem obejmuje on niewielką, ale bardzo atrakcyjną część Pogórza Bieszczadów, w najbliższym otoczeniu Jeziora Myczkowieckiego, gdzie w 2008 roku powstało ekomuzeum "W Krainie Bobrów". W jego granicach znalazł się obszar Kotliny Uherczańskiej z kilkom położonymi w niej wioskami (Myczkowce, Zwierzyń, Uherce Mineralne i Orelec), część lesistego pasma Żukowa między Uhercami a Orelcem, pasmo Michałowca między Orelcem a Myczkowcami i pasmo Kozińca między Myczkowcami a Bóbrką wraz z przyległym Jeziorem Myczkowieckim i jego najbliższym otoczeniem. Na obszarze tym powstała najgęstsza w Bieszczadach sieć szlaków spacerowych i ścieżek przyrodniczych. Społeczności lokalne wymienionych miejscowości wzięły je w opiekę, tworząc wspólnie w tym zakątku "Bieszczadzkie Centrum Nordic Walking". Od weekendu majowego 2011 roku można wędrować nimi z Myczkowiec i z każdej z wymienionych miejscowości, gdzie organizatorzy przewidują ustawienie tablic informacyjnych z mapą terenu i naniesionymi na nią propozycjami krótkich tras spacerowych. W przewodniku zamieszczamy 19 z nich wraz z mapkami, krótkimi rysami historyczno - krajoznawczymi miejscowości, atrakcjami i sugestiami wędrowania po tej malowniczej okolicy.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-62488-55-1, 9788362488551
Wydawnictwo: Bonus Liber
Stron: 192

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Myczkowce i okolice. Przewodnik po trasach pieszych ekomuzeum "W Krainie Bobrów" i otoczeniu Jeziora Myczkowieckiego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@ReginaCatta
2019-11-24
6 /10
Przeczytane Bieszczady Mieszka ze mną

Cytaty z książki

O nie! Książka Myczkowce i okolice. Przewodnik po trasach pieszych ekomuzeum "W Krainie Bobrów" i otoczeniu Jeziora Myczkowieckiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl