Myśli nocne. Treny, albo myśli nocne o życiu, śmierci i nieśmiertelności

Edward Young
Książka Myśli nocne. Treny, albo myśli nocne o życiu, śmierci i nieśmiertelności
Książka Myśli nocne. Treny, albo myśli nocne o życiu, śmierci i nieśmiertelności
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Najnowsze dwujęzyczne wydanie Myśli Nocnych Younga jest ambitną i wpisującą się w obecne trendy próbą wprowadzenia pism, przemyśleń i wpływów Edwarda Younga (1683–1765) w szeroki kontekst polskiej tradycji naukowej, nie tylko jako jakości samej w sobie, ale też jako zjawiska europejskiego, przemawiającego do współczesnego odbiorcy. Myśli nocne zostały spisane w latach 1742–1745, a pierwszą pełną edycję wydano w roku 1750. Wywarły one duży wpły w na europejską literaturę i wrażliwość w drugiej połowie XV III wieku, powodując powstanie w wielu tradycjach narodowych rodzaju medytacyjnej i elegijnej poezji z tendencją moralizatorską: w Anglii zrodziła się poezja cmentarna; we Francji poezja nocy i grobów (La poesie de la nuit et des tombeaux), ich niemiecki odpowiednik znany był jako Die Grabes und Nachtdichtung: poezja grobów i nocy (Sinko, Youngizm). [Z Recenzji prof. dra Joela Janickiego (Soochow Uniwersity, Taiwan]  
Tytuł oryginalny: The Complaint: or, Night-Thoughts on Life, Death, and Immortality
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7657-213-0, 9788376572130
Wydawnictwo: Prymat Mariusz Śliwowski
Seria: Czarny Romantyzm
Kategoria: Poezja
Stron: 870
dodana przez: jbutton

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Myśli nocne. Treny, albo myśli nocne o życiu, śmierci i nieśmiertelności nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Myśli nocne. Treny, albo myśli nocne o życiu, śmierci i nieśmiertelności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}