Na tropie zła. Raporty profilera

Axel Petermann
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Na tropie zła. Raporty profilera
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Czy wiesz, że dobry portret psychologiczny przestępcy pozwala zawęzić krąg podejrzanych z 200 do zaledwie 5 osób? Autor, analityk policyjny z Bremy, zna tę robotę od podszewki. Badał ponad tysiąc kryminalnych zagadek. Teraz wpuszcza czytelnika za kulisy najbardziej mrocznych, intrygujących i skomplikowanych śledztw w swojej karierze. Niczego nie ubarwia, niczego nie przemilcza. Zamordowano kobietę i dwoje jej dzieci. Mąż pozornie nie miał motywu, by zabić. A może jednak? Staruszka zgwałcona i zamordowana w swoim sklepie. Podejrzenie pada na jej największego dłużnika, ale test DNA udowadnia, że to błędny trop. Po latach następuje zwrot w sprawie. Śmierć w pociągu. Krwawa zagadka przedziału wydaje się nie do rozwikłania. Gdy wszystkie metody kryminalistyczne zawodzą, sprawa ląduje na biurku profilera.
Tytuł oryginalny: Auf der Spur des Bosen
Data wydania: 2011-08-24
ISBN: 978-83-258-0446-6, 9788325804466
Wydawnictwo: Weltbild
Stron: 208

Autor

Axel Petermann Axel Petermann
Urodzony 6 października 1952 roku w Niemczech (Brema)
Axel Petermann jest niemiecki policjantem kryminalnym, profilrem i autorem.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Na tropie zła. Raporty profilera nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@milosnikksiazkowy
@milosnikksiazkowy
2020-10-21
8 /10

Bez ubarwiania – czysta wiedza!

Autor od początku przedstawia to, co się dzieje po morderstwie, jak wygląda śledztwo, jakie trudności spotykały śledczych kilkadziesiąt lat temu, kiedy to technika nie była jeszcze na tak wysokim poziomie jak teraz. Książka ogólnikowo napisana jest bardzo łatwym i przejrzystym językiem przez co nie musimy zachodzić w głowę jakie znaczenie ma to a nie inne słowo.

Kryminologia zawsze była mi bliska wiec może dlatego tak bardzo ‘’zajarałam się’’ jak zobaczyłam te książkę. Pamiętam, ze dostałam ja od brata i jak zaczęłam ja czytać to przepadłam <dosłownie>. To było na moim drugim roku studiów gdzie profilowanie nie było już mi obce i wiedziałam jak postepsuja profilerzy na miejscu zbrodni. Nie powinniśmy mieć za złe Axelowi za to, ze pobieżnie opisał ten temat bo wybrał On najważniejsze podpunkty, które odpisał. Natomiast jeśli ktoś szuka książki gdzie wszystko będzie opisane od podstaw do samego końca powinien przeczytać Paula Brittona, który niesamowicie opisuje swoje życie profilera i zbrodnie, które rozwiązał podczas swojej kariery.

Jak dla mnie jest to pozycja MUST HAVE dla kryminalistycznych świrów, którzy chcą wiedzieć jak wszystko wygląda od deski do deski.

| link |
@iusta
@iusta
2011-12-22
10 /10
Przeczytane

Ja bym dała "5-":)) Największym minusem tej książki jest jej objętość, jedynie 200 stron, żałuję, że nie jest dłuższa. Mimo to, jest niezwykle interesująca poznawczo i zainteresowani kryminalistyką nie powinni być zawiedzeni. Autora pozytywnie wyróżnia fakt, iż pomimo długoletniego doświadczenia rzeczywiście nie stylizuje się na "nieomylnego gwiazdora wśród profilerów". Jego cel i zamysł jest całkiem odmienny. Pokazuje, że wbrew częstym wyobrażeniom rozwiązywanie spraw kryminalnych jest pracą zespołową, szczególnie zainteresowany jest też dociekaniem motywacji sprawcy, rozmawia z nimi nawet już po wyroku, mając nadzieje na szczere wyznania przy świadomości, że nie grozi im już żadna dodatkowa kara... Największą zaś zyskał moją sympatię autor za to, że nie wyselekcjonował spraw które przydałyby mu poklasku wśród czytelników (z czego wnioskuję, że go nie potrzebuje, bo ma wiele sukcesów na koncie), wręcz przeciwnie, widać najbardziej pamiętne są dla niego błędy, na których jednak potrafi się uczyć i za które jest w stanie z pokorą przeprosić.

| link |
@mcmarcus
@mcmarcus
2011-10-11
8 /10
Przeczytane Mam

Pierwszy raz chyba brakuje mi 'pół-gwiazdki' ;) "Na tropie zła" to książka dobra, z minusem. Napisana widać pod wpływem "[url=http://nakanapie.pl/book/214119/profil-mordercy.htm]Profilu mordercy[/url]" Paula Britton, czyli de facto kolegi po fachu Axela Petermanna. Rzecz ma się o pracy profilerów w wydziale kryminalnym, czyli osób zajmujących się budowaniem profili psychologicznych przestępców. W tej książce opisano 12 przypadków, w tym 4 dość szczegółowo. Poza opisami Petermanna nt. prowadzenia sprawy, w książce wartościowe są te elementy, które pokazują myślenie w wydziałach kryminalnych, jak np. używanie specyficznego języka (nadzabijanie, personalizacja, zadośćuczynienie emocjonalna, samobójstwo rozszerzone, etc.). Dzięki temu dużo lepiej rozumie się sposób klasyfikacji morderstw i morderców oraz samą prace kryminalnych. Książka raczej dla osób dorosłych, a przynajmniej dojrzałych.

| link |
@koralik
@koralik
2012-11-08
8 /10
Przeczytane

Ciekawa pozycja :) ale jednak brakowało mi jakiegoś podsumowania i czegoś jeszcze :) nie mniej pozycja bardzo ciekawa :)

| link |
@calamitas
@calamitas
2013-10-01
10 /10
Przeczytane THESAURUS

Cytaty z książki

O nie! Książka Na tropie zła. Raporty profilera. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl