Najmocniej na świecie!

Trish Cooke "Roselia John Baptiste"
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Najmocniej na świecie!
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Pełna ciepła i pozytywnej energii książka o rodzinnej bliskości, radości z bycia razem i o tym, jak dobrze jest być dzieckiem.

Mama i jej mały synek siedzą sobie w domu, aż tu nagle – ding dong! – ktoś przychodzi z wizytą. To ciocia! A zaraz po niej wujek! I babcie! I kuzyni! I każdy chce przytulać, całować i kołysać maluszka, i robić z nim wygibasy – bo wszyscy kochają go najmocniej na świecie!

Ta urocza książka przenosi nas w sam środek radosnego rodzinnego spotkania widzianego z perspektywy małego dziecka, które wie i czuje, że jest bezgranicznie i gorąco kochane. Tętniący pozytywną energią prosty, zrytmizowany tekst zręcznie wykorzystuje uwielbiane przez najmłodszych powtórzenia i wyrazy dźwiękonaśladowcze. Wraz z pełnymi ciepła i humoru ilustracjami Helen Oxenbury mistrzowsko oddaje atmosferę rodzinnej bliskości i wspólnej zabawy.

Tytuł oryginalny: So much!
Data wydania: 2021-02-17
ISBN: 978-83-8150-141-5, 9788381501415
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Seria: Polecone z Zagranicy
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 44
dodana przez: chudini0505

Autor

Trish Cooke "Roselia John Baptiste" Trish Cooke "Roselia John Baptiste"
Urodzona w 1962 roku w Wielkiej Brytanii (Bradford)
Trish Cooke to brytyjska dramatopisarka, aktorka, prezenterka telewizyjna, scenarzysta i autorka dla dzieci. Pisała także pod pseudonimem Roselia John Baptiste.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Piękna, zabawna i niezwykle ważna opowieść dla dzieci.

29.03.2021

W ramach wydawniczej serii "Polecane z zagranicy" (ukazującej się nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry), pojawiła się w naszym kraju nowa, niezwykle zabawna i klimatyczna książka dla dzieci pt. "Najmocniej na świecie!". To piękna i poruszająca opowieść o szczęśliwym życiu małego chłopca, jego rodzinie i miłości, jaką obdarza ona głównego bohatera. P... Recenzja książki Najmocniej na świecie!

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@jusztuczka
@jusztuczka
2021-04-06
8 /10

Bardzo aktualny temat. Rodzina, miłość rodzinna, okazywanie uczuć, dziecięca radość, niecierpliwe oczekiwanie. O czym mowa? O wspaniałej książce od @dwiesiostry, czyli “Najmocniej na świecie” z tekstem Trish Cooke i ilustracjami Helen Oxenbury. Ta niezwykła książka miała swoją premierę 17 lutego i należy do serii “Polecone z Zagranicy”.

Mama ze swoim synkiem siedzą spokojnie w domu wyglądając przez okno. Nic ciekawego, czy emocjonującego się nie dzieje, aż do chwili kiedy… rozlega się donośne ding dong! Okazuje się, że z wizytą przyszła kochana ciocia, która nie może nacieszyć się maluchem! Następnie w domu pojawia się wujek, dwie babcie i dwaj kuzyni. Co więcej, ci wszyscy ludzie nie szczędzą słodkich słów, buziaków, przytulasów małemu chłopczykowi. Dzieje się tak, gdyż każda osoba, która wpadła w odwiedziny bardzo kocha maluszka i pragnie mu to okazać tak, jak tylko umie.

“Najmocniej na świecie” to piękna historia, przenosząca czytelnika w centrum cudownego, rodzinnego spotkania. Bije od niej niepowtarzalne ciepło, pozytywna energia oraz dowód na to, że rodzinna bliskość istnieje i może czynić życie człowieka prawdziwie wyjątkowym. Książka ta składa się z powtarzalnych scen, które z pewnością w niejednym maluchu wywołają poczucie bezpieczeństwa. Z tekstu wręcz wylewa się optymizm, jaki autorka chciała przekazać czytelnikom. Co więcej - bohaterowie tej bajki są ciemnoskórzy. Pewnie nie bez powodu, gdyż sama autorka pos...

| link |
@Uleczka448
2021-03-29
8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Najmocniej na świecie!. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl