Niepokonani 1920 Wojna polsko-bolszewicka

Witold Sienkiewicz
Niepokonani 1920 Wojna polsko-bolszewicka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920, zwana też wojną polsko-rosyjską, była nie tylko walką o zachowanie polskiej państwowości po odzyskaniu niepodległości, ale również uchroniła całą ówczesną Europę przed komunistyczną rewolucją. Była więc wojną wyjątkową na płaszczyźnie zarówno politycznej, jak i militarnej ze względu na specyfikę i rozmach działań wojskowych. Jej najsłynniejsza bitwa warszawska często jest określana przez historyków jako osiemnasta bitwa decydująca o losach świata. Opisom działań wojennych towarzyszą relacje z codziennego żołnierskiego życia oraz informacje o stosunku społeczeństwa polskiego do całej kampanii. Nie pominięto również naszych sojuszników w tych zmaganiach, zwłaszcza tych ze wschodu Europy, czyli Ukraińców, Białorusinów, Rosjan oraz Amerykanów i Francuzów. Poruszono kontrowersyjne tematy jak np. obozy dla jeńców sowieckich. Całość jest bogato ilustrowana i zaskakuje fotografiami mało znanymi lub w ogóle niepublikowanymi, reprodukcjami dokumentów i wspomnień oraz mapami.
Data wydania: 2010-11-09
ISBN: 978-83-7427-587-3, 9788374275873
Wydawnictwo: DEMART
Stron: 273

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Niepokonani 1920 Wojna polsko-bolszewicka aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Niepokonani 1920 Wojna polsko-bolszewicka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl