Nieprawdopodobna przyjaźń. Palestynka, żydówka i ich wspólna walka o pokój

Anthony David
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Nieprawdopodobna przyjaźń. Palestynka, żydówka i ich wspólna walka o pokój
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Niezwykła historia sekretnej czterdziestoletniej przyjaźni między dwiema kobietami, które choć pochodziły z wrogich obozów, miały wspólną pokojową misję Ta podwójna biografia przedstawia burzliwe życie Rut Dajan – założycielki słynnego izraelskiego domu mody i Raymondy Tawil – palestyńskiej dziennikarki i feministki. Połączyła je przyjaźń, która pokonała wszelkie uprzedzenia i przezwyciężyła wiele przeciwności w kraju rozdartym wojną. Autor Anthony David, nagradzany biograf i historyk, w oparciu o wywiady z bohaterkami, a także o ich pamiętniki i dzienniki w wartki i fascynujący sposób opowiada piękną historię pojednania i nadziei rozgrywającą się w atmosferze niekończącego się konfliktu bliskowschodniego. Opowieść ta pozwala zagłębić się w zakulisowe, nieznane dzieje najsłynniejszych przywódców Bliskiego Wschodu, widziane oczami dwóch wybitnych kobiet stojących po obu stronach sporu a jednocześnie usłyszeć głos Izraelczyków i Palestyńczyków uwikłanych w konflikt. Niesie przy tym nadzieję na pokojową przyszłość.  
Tytuł oryginalny: An Improbable Friendship: Two Prominent Women, a Palestinian and a Jew, Join Hands to Fight for Peace
Data wydania: 2019-05-29
ISBN: 978-83-65601-22-3, 9788365601223
Wydawnictwo: Kobiece
Stron: 360
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Cel uświęca środki

17.06.2019

Żydówka i Arabka. Czy kobiety, które pochodzą z dwóch różnych światów mogą znaleźć nić porozumienia? Czy mogą mieć wspólny cel? Literatura faktu to jeden z gatunków, po które sięgam najchętniej. Staram się jednak wybierać książki w taki sposób, by tematyka mogła mnie zaskoczyć oraz nauczyć czegoś nowego. Dokładnie takich możliwości doszukiwała... Recenzja książki Nieprawdopodobna przyjaźń. Palestynka, żydówka i ich wspólna walka o pokój

Moja opinia o książce

Opinie

2021-05-26
10 /10
Przeczytane
@RudaRecenzuje
2019-07-03
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Nieprawdopodobna przyjaźń. Palestynka, żydówka i ich wspólna walka o pokój. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl