Niezwykłe przygody funkcjonariuszy na czterech łapach i kopytach. W trosce o bezpieczeństwo

Joanna Stojer-Polańska, Maja Polańska
Niezwykłe przygody funkcjonariuszy na czterech łapach i kopytach. W trosce o bezpieczeństwo
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Fragmenty recenzji:
dr Danuta Piniewska-Róg:
Jeśli poszukujemy głosu dziecka, które mieszka w naszej duszy to gorąco polecam tę książkę. Piękne i wzruszające opowiadania o losach psich i konnych bohaterów. Poznamy ich trudną i niejednokrotnie niebezpieczną pracę na rzecz ludzi i ich bezpieczeństwa. Kiedy trzeba przywrócić porządek, uratować osobę, znaleźć ciało czy rozpoznać ślad, to stają na wysokości zadania, czasem poświęcając swoje zdrowie, a nawet i życie. Zwierzęta w służbie człowiekowi są mu bezgranicznie oddane. I pomimo tak wymagającej pracy, są to zwierzęta radosne, pełne miłości do dzieci, osób niepełnosprawnych czy chorych. Te wszystkie wspaniałe cechy ich charakteru i historie poznajemy dzięki wielkiemu zaangażowaniu Autorek, które objeździły całą Polskę, by mogła powstać ta książka. Jest ona hołdem oddanym zwierzętom w służbie człowiekowi i ich prawdziwej przyjaźni.

Joanna Pulit, Zoosfera:
Książka o niezwykłych przygodach funkcjonariuszy na 4 łapach i kopytach to przedstawienie historii zwierząt służbowych na wesoło. Z jednej strony pokazane są  ich spektakularne akcje, jak na przykład szukanie narkotyków Bony ze Straży Granicznej, która pomimo zakończonych przez funkcjonariuszy  poszukiwań  wyszukała kolejne narkotyki i czekała, aż przewodnik zauważy, że je odnalazła. Z drugiej strony widzimy, że każdy bohater tej książki miewał w swoim życiu bardzo zabawne sytuację, które niejednego pewnie rozbawiły do łez. Niektóre nawet na służbie nie mogły oprzeć się pokusie zjedzenia smakołyka. Książka ta pokazuje, że pomimo, iż zwierzęta na służbie są dla nas superbohaterami, czasami po prostu są zwierzakami, które  potrzebują odpocząć i nieraz mocno narozrabiać. Ciekawym akcentem są rysunki młodej ilustratorki Lenki, dzięki nim możemy  zobaczyć naszych bohaterów oczami dzieci.

Magdalena Bednarek, Pracownia Arete
Z każdej strony książki przebija pasja i zaangażowanie Autorek, które wszystkie przytoczone historie usłyszały w czasie swoich podróży i pracy. Prosty język czyni książkę przystępną w lekturze, nawet dla najmłodszych Czytelników. Empatyczny stosunek do zwierząt oraz umiejętność dostrzegania ich indywidualizmu łączą się z merytoryczną wiedzą i znajomością specyfiki pracy służb mundurowych, dzięki czemu Czytelnik ma szansę zyskać nowe spojrzenie na relacje między ludźmi i zwierzętami
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-66353-19-0, 9788366353190
Wydawnictwo: Naukowe Silva RERUM
Cykl: Niezwykłe przygody funkcjonariuszy na czterech łapach i kopytach, tom 2
Stron: 160
dodana przez: Chassefierre

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Niezwykłe przygody funkcjonariuszy na czterech łapach i kopytach. W trosce o bezpieczeństwo nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Niezwykłe przygody funkcjonariuszy na czterech łapach i kopytach. W trosce o bezpieczeństwo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Niesamowite przygody funkcjonariuszy na czterech łapach i kopytach. W poszukiwaniu śladów kryminalistycznych
Niesamowite przygody funkcj...
Joanna Stojer-Polańska, Maja Polańska, Lena Polańska
To pasjonująca książka dla dorosłych i młodych Czytelników ze wspaniałymi ilustracjami młodych rys...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl