Norblin. Malartstwo

Agnieszka Kasprzak-Miler
Norblin. Malartstwo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Stefan Norblin, właśc. Juliusz Stefan Norblin de la Gourdaine (1892–1952), praprawnuk Jeana-Pierre'a Norblina, francuskiego malarza przełomu XVIII i XIX wieku. Ten niezwykle utalentowany i wszechstronny artysta, nazywany malarzem maharadży, w okresie międzywojennym odnosił w Polsce ogromne sukcesy zarówno jako grafik i projektant. Po wybuchu II wojny światowej opuścił ojczyznę i przedostał się do Iraku, gdzie malował portrety rodziny królewskiej. Jednak kariera malarska artysty rozkwitła dopiero w Indiach, przynosząc mu sławę i prestiż. Stworzył tam niezwykłe malowidła w pałacach maharadży i rezydencjach arystokracji. Czerpał motywy z religii hinduskiej, lecz nadawał im nowoczesną formę o bogatych kolorach i z wieloma elementami dekoracyjnymi, łącząc przy tym europejską secesję z indyjskimi tradycjami.

Data wydania: 2021-01-15
ISBN: 978-83-7576-499-4, 9788375764994
Wydawnictwo: BOSZ
Stron: 64
dodana przez: chudini0505

Autor

Agnieszka Kasprzak-Miler Agnieszka Kasprzak-Miler Agnieszka Kasprzak-Miler - historyk sztuki, badaczka i autorka publikacji z zakresu złotnictwa i jubilerstwa unikatowego. Od kilku lat podejmująca badania nad sztuką polską okresu dwudziestolecia międzywojennego. Od lat wielbicielka twórczości Stefa...

Pozostałe książki:

Złotnicy na ziemiach północnej Polski Część I
Wszystkie książki Agnieszka Kasprzak-Miler

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Norblin. Malartstwo nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Norblin. Malartstwo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl