Nowa Huta – architektura i twórcy miasta idealnego. Niezrealizowane projekty

praca zbiorowa
Książka Nowa Huta – architektura i twórcy miasta idealnego. Niezrealizowane projekty
Książka Nowa Huta – architektura i twórcy miasta idealnego. Niezrealizowane projekty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Oddajemy w Państwa ręce już 2 wydanie bogato ilustrowanego katalogu, zawierającego projekty architektoniczne Nowej Huty z lat 1949–1955, które z różnych przyczyn nie zostały zrealizowane. Materiały archiwalne w postaci fotografii, dokumentów i makiet obrazują kolejne propozycje budowy "miasta idealnego". Autorzy tekstów Stanisław Juchnowicz, jeden z projektantów Nowej Huty oraz dr Andrzej Lorek, krytyk architektury socrealizmu, wyrażają podobne przekonanie o szczególnej wartości założeń urbanistycznych Nowej Huty, podkreślając, że ta jedna z najciekawszych socrealistycznych koncepcji urbanistycznych w Europie, została zrealizowana wyłącznie przez polskich specjalistów. Całość dopełnia siedemnaście biogramów projektantów Nowej Huty.  
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-89599-62-9, 9788389599629
Wydawnictwo: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Seria: Dzieje Nowej Huty
Kategoria: Sztuka
Stron: 206
dodana przez: katapika

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Nowa Huta – architektura i twórcy miasta idealnego. Niezrealizowane projekty aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nowa Huta – architektura i twórcy miasta idealnego. Niezrealizowane projekty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}